Joanna Kulig typowana do Oscara! Będzie nominacja?

05.07.2018 20:15

Ceniony amerykański magazyn filmowy "The Playlist" opublikował listę nazwisk, które powinny powalczyć o Oscara. W gronie aktorek znalazła się gwiazda "Zimnej wojny", Joanna Kulig.

Joanna Kulig typowana do Oscara fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EASTNEWS

Oscarowa gala odbędzie się 24 lutego 2019 roku, ale już teraz eksperci prześcigają się w typowaniu potencjalnych nominowanych do najbardziej prestiżowej nagrody filmowej na świecie.

Joanna Kulig otrzyma Oscara?

"Zimna wojna" została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez publiczność międzynarodową, jak i krajową. W ciągu czterech tygodni obejrzało ją ponad pół miliona widzów, co z pewnością miało związek z nagrodą, jaką reżyser Paweł Pawlikowski otrzymał na festiwalu w Cannes.

Film nie jest jednak wymieniany w gronie kandydatów do Oscara. Przeciwnie Joanna Kulig, która zdaniem "The Playlist" jest "pewniakiem" do otrzymania nominacji. Byłoby to pierwsze w historii tego typu wyróżnienie dla polskiej aktorki.

Kto powalczy o Oscara?

Kulig może mieć jednak bardzo mocną konkurencję. Na liście znalazły się bowiem m.in. Nicole Kidman, Charlize Theron, Glen Close, Keira Knighley, Natalie Portman, Amy Adams czy Lady Gaga.

Joanna Kulig z szansą na Oscara fot. The Playlist/screen

RadioZET.pl/KS

Oceń