Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Joanna Kulig typowana do Oscara! Będzie nominacja?

05.07.2018 20:15

Ceniony amerykański magazyn filmowy "The Playlist" opublikował listę nazwisk, które powinny powalczyć o Oscara. W gronie aktorek znalazła się gwiazda "Zimnej wojny", Joanna Kulig.

Joanna Kulig typowana do Oscara fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EASTNEWS

Oscarowa gala odbędzie się 24 lutego 2019 roku, ale już teraz eksperci prześcigają się w typowaniu potencjalnych nominowanych do najbardziej prestiżowej nagrody filmowej na świecie.

Joanna Kulig otrzyma Oscara?

"Zimna wojna" została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez publiczność międzynarodową, jak i krajową. W ciągu czterech tygodni obejrzało ją ponad pół miliona widzów, co z pewnością miało związek z nagrodą, jaką reżyser Paweł Pawlikowski otrzymał na festiwalu w Cannes.

Film nie jest jednak wymieniany w gronie kandydatów do Oscara. Przeciwnie Joanna Kulig, która zdaniem "The Playlist" jest "pewniakiem" do otrzymania nominacji. Byłoby to pierwsze w historii tego typu wyróżnienie dla polskiej aktorki.

Kto powalczy o Oscara?

Kulig może mieć jednak bardzo mocną konkurencję. Na liście znalazły się bowiem m.in. Nicole Kidman, Charlize Theron, Glen Close, Keira Knighley, Natalie Portman, Amy Adams czy Lady Gaga.

Joanna Kulig z szansą na Oscara fot. The Playlist/screen

RadioZET.pl/KS

Oceń