Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Joanna Kulig znów doceniona w USA. Polska aktorka na liście filmowych odkryć 2018 roku

31.12.2018 11:24

Joanna Kulig nie przestaje święcić aktorskich triumfów w Stanach Zjednoczonych. Polska aktorska została umieszczona w rankingu 15 filmowych odkryć 2018 roku przygotowanej przez amerykański magazyn branżowy.

Joanna Kulig znów doceniona w USA. Polska aktorka na liście filmowych odkryć 2018 roku fot. Rex Features/East News

Nie ma praktycznie tygodnia bez informacji o kolejnym sukcesie Joanny Kulig. Zarówno polska aktorka, jak i partnerujący jej w "Zimnej wojnie" Tomasz Kot to nazwiska, o których często mówi się w Hollywood. Film Pawła Pawlikowskiego zdobył uznanie na całym świecie, znalazł się także na tak zwanej "krótkiej liście" Oscarów. Sama Kulig znalazła się pod opieką jednej z najbardziej prestiżowych agencji aktorskich Creative Artists Agency, a w 2019 roku będziemy mogli oglądać ją w nowym serialu Amazon "Hanna". Joanna mimo zaawansowanej ciąży pojawiała się także na licznych spotkaniach oraz pozowała na okładki branżowych czasopism. 

Joanna Kulig fot. Invision/Invision/East News

Joanna Kulig na liście aktorskich odkryć 2018 roku

To właśnie jeden z amerykańskich magazynów poświęconych życiu i karierze gwiazd Hollywood postanowił docenić aktorską karierę Kulig. "The Hollywood Reporter" ukazuje się na rynku od 1930 roku. Na portalu internetowym publikuje między innymi różnego rodzaju zestawienia. W tegorocznym podsumowaniu roku nie mogło zabraknąć Joanny Kulig, która została uznana za jedno z największych filmowych odkryć 2018 roku. Po raz kolejny pojawiła się w towarzystwie gwiazd. Na liście obok polskiej aktorki umieszczono między innymi Letitie Wright z "Czarnej Pantery", Yalitzę Aparicio z "Romy" czy grającą w "Doktorze Who" Jodie Whittaker. Naszej gwieździe serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych aktorskich sukcesów. A "Zimnej wojnie" oczywiście statuetki Oscara.

ZOBACZ: "Zimna wojna" w telewizji. Kiedy i gdzie emisja?

RadioZET.pl/MF

Oceń