Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Ewelina Pacyna, Michał Adamski
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

John Clarke nie żyje. Gwiazdor serialu "Dni naszego życia" miał 88 lat

22.10.2019 12:45

Nie żyje aktor John Clarke. Aktor znany głównie z legendarnej opery mydlanej "Dni naszego życia" zmarł 16 października 2019 roku. Przyczyną śmierci były powikłania po chorobie płuc.

John Clarke fot. wikimedia.org

Nie żyje John Clarke z serialu "Dni naszego życia"

Zmarł aktor John Clarke. Legendarny odtwórca roli Mickeya Hortona w operze mydlanej "Dni naszego życia" odszedł 16 października 2019 w Laguna Beach w Kalifornii. O śmierci gwiazdor poinformowała portal "Deadline". Znana jest oficjalna przyczyna śmierci Johna Clarke'a. Aktor zmarł w wyniku powikłań po zapaleniu płuc. W 2007 roku przeszedł rozległy udar mózgu i od tamtej pory miał problemy ze zdrowiem. W chwili śmierci John Clarke miał 88 lat.

John Clark - zmarł gwiazdor kultowej telenoweli

John Clarke był popularnym w Stanach aktorem teatralnym i telewizyjnym. Choć ma na swoim koncie mnóstwo ról w popularnych produkcjach, sławę przyniosła mu telenowela "Dni naszego życia", w której przez 39 lat wcielał się w postać Mickeya Hortona. Zagrał w wielu filmach fabularnych, m.in. "Judgement at Nuremburg", "It’s a Mad, Mad, Mad World", "The Satan Bug", "Man Missing" i "Burma Patrol". W 2005 roku John Clarke otrzymał nagrodę Emmy za całokształt twórczości.

RadioZET.pl/jw

Oceń