Jurek Owsiak skomentował "Kler". Najważniejszy film trzech dekad nowej Polski?

01.10.2018 12:24

Przed salami kinowymi ustawiają się kolejki, a w mediach nie kończą się dyskusje na temat kontrowersyjnej wymowy "Kleru" Wojciecha Smarzowskiego. Swoją opinią na temat obrazu postanowił podzielić się z fanami Jurek Owsiak. Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie ukrywał, że film uważa za przełomowy.

Jurek Owsiak skomentował "Kler". Najważniejszy film trzech dekad nowej Polski? fot. SZYMON AKSIENIONEK/Reporter

Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego "Kler" stał się hitem na długo przed premierą. Kontrowersyjny obraz Kościoła katolickiego w Polsce w reżyserii tak mocnych obrazów, jak "Wesele" i "Dom Zły", nie mógł wywołać gorących dyskusji. W mediach i internecie starli się ze sobą zwolennicy odarcia instytucji kościelnej z tematów tabu z osobami, które uważają "Kler" za film na siłę obraźliwy i brutalnie atakujący księży. Kontrowersje wokół produkcji był tak duże, że została usunięta z repertuaru kilku kin. Nie zmieniło to jednak faktu, że zainteresowanie widzów w dniu premiery było rekordowe. W sobotę na swoim profilu na Facebooku wrażeniami po obejrzeniu "Kleru" podzielił się Jurek Owsiak.

Jurek Owsiak fot. facebook.com/jerzyowsiak

Co Jurek Owsiak sądzi o "Klerze"

Prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz pomysłodawca Przystanku Woodstock (od 2018 roku organizowanego pod nazwą Pol'and'Rock) podzielił się wrażeniami po obejrzeniu nowego filmu Smarzowskiego w sobotę 29 września. Na swoim profilu na Facebooku zachęcił wszystkich fanów do pójścia do kina i wyrobienia sobie własnej opinii. Podkreślił jednak, że według niego to jeden z najważniejszych obrazów, jakie pojawiły się w Polsce w ciągu kilkudziesięciu lat.

- To najważniejszy, moim zdaniem, film ostatnich prawie trzech dekad nowej Polski. Zachęcam, by go obejrzeć, każdy może wtedy sobie wyrobić swoją ocenę. Ja jestem pełen uznania dla reżysera i aktorów!!!

Jurek Owiak o Klerze fot. facebook.com/jerzyowsiak

Jak można było się spodziewać, pod postem Owsiaka pojawiła się prawdziwa fala komentarzy. Zdecydowana większość internautów zgadzała się w Jurkiem, pojawiły się jednak również głosy krytyki wobec uznawania produkcji za "ważną". Jak widać, opinie są podzielona nawet wśród fanów Owsiaka.

RadioZET.pl/MF

Oceń