Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Katarzyna Bonda opisze prawdziwą zbrodnię. Nowy program kryminalny

08.08.2018 12:10

Polacy coraz częściej sięgają po literaturę kryminalną. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się krajowe pozycje z tego gatunku. Niebawem poczytni polscy autorzy kryminałów mają również wystąpić w nowym programie telewizyjnym.

Katarzyna Bonda opisze prawdziwą zbrodnię. Nowy program kryminalny fot. Instagram:@katarzynabonda

Literatura kryminalna w Polsce bez wątpienia przeżywa swój renesans. Nieco zapomniany w naszym kraju gatunek cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem. Duża w tym zasługa autorów takich jak Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz czy Katarzyna Puzyńska. Dzięki bohaterom pokroju Jakuba Mortki czy Saszy Załuskiej polscy czytelnicy z niecierpliwością czekają na kolejne premiery. Nie jest tajemnicą, że autorzy bardzo często opierają opisywane przez siebie zbrodnie i profile morderców na wydarzeniach, które miały miejsce w rzeczywistości. Co więcej, czasem prawdziwe historie mogą być bardziej zaskakujące i o wiele bardziej mroczne niż fikcja literacka. Udowodnić ma to nowy program kryminalny.

Nowy program opisujący zbrodnie

Crime+Investigation to kanał kryminalny, który przedstawia między innymi kulisy najgłośniejszych morderstw. To właśnie tam obejrzeć będziemy mogli „Opowiem ci o zbrodni”. Jak dowiedział się serwis Business Insider Polska, każdy z odcinków będzie opowiadał historię jednej głośnej zbrodni, która miała miejsce w naszym kraju i spędzała sen z powiek rodaków. Charakterystyczną cechą programu ma być odejście od klasycznego schematu dokumentalnego na rzecz budowania napięcia. Dlatego w każdym z 6 odcinków sezonu historia będzie opowiadana przez innego krajowego autora powieści kryminalnych. Producenci chcą w ten sposób uzyskać charakterystyczny sposób narracji. Nie zabraknie również wypowiedzi ekspertów z zakresu kryminalistyki. Wśród zaproszonych do pierwszego sezonu programu gości mają pojawić się: Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Katarzyna Puzyńska oraz Małgorzata i Michał Kuźmińscy.

Pierwszy odcinek programu ma pojawić się na kanale Crime+Investigation 17 października 2018 roku. Ponadto planowany jest dostęp do produkcji za pośrednictwem serwisu VOD.

Tymczasem Katarzyna Bonda poszukuje scenarzystów do serialu opartego na jej powieściach.

RadioZET.pl/businessinsider.com.pl/MF

Oceń