„Kiełbacha i Korale” w „Kuchennych Rewolucjach”. Górale oburzeni?

22.08.2018 10:48

Magda Gessler słynie z oryginalnych pomysłów. Jednej z restauracji, jakie odwiedziła, nadała nazwę „Kiełbacha i Korale”. Ale to nie oryginalna nazwa wzbudziła kontrowersje. Odcinkiem programu oburzeni byli mieszkańcy Bukowiny Tatrzańskiej.

„Kiełbacha i Korale” w „Kuchennych Rewolucjach”. Górale oburzeni? fot. Damian KLAMKA/East News

„Kuchenne Rewolucje” to program, który niezmiennie przyciąga widzów przez ekrany telewizorów. Magda Gessler odwiedza restauracje, którym nie wiedzie się na rynku, i stara się przeprowadzić ich metamorfozę tak, aby stały się prawdziwą atrakcją. Zmienia nie tylko przepisy i nawyki załogi, ale także wystrój oraz nazwy lokali. Nie szczędzi krytyki, a jej metody często uznawane są za kontrowersyjne. W czerwcu ruszył kolejny proces Gessler z jedną z restauracji. Niemałe oburzenie wśród lokalnej społeczności wywołała również rewolucja, jaka odbyła się w jednej z karczm w Bukowinie Tatrzańskiej.

Magda Gessler oburzyła mieszkańców Bukowiny?

O pomoc do Magdy Gessler zwróciła się „Karczma u Bartka”, której właściciele mieli problemy z zarządzaniem interesem. Jak się okazało, również jakość potraw podawanych w restauracji pozostawiała wiele do życzenia. Restauratorka z klasyczną dla siebie determinacją zabrała się za przeprowadzania rewolucji. Jednym z jej elementów była zmiana nazwy lokalu. Gessler przyzwyczaiła widzów do dość oryginalnych pomysłów. Postanowiła przemianować karczmę na „Kiełbachę i Korale”. Trzeba przyznać, że nazwa tyleż odważna, co intrygująca.

EN_01320194_0007 fot. Przemek Swiderski/East News

Jednak to nie nowa nazwa była przyczyną oburzenia, jakie odcinek wywołał wśród mieszkańców Bukowiny Tatrzańskiej. Zdaniem lokalnej społeczności program pokazuje Górali w bardzo negatywnym świetle, jako osoby nadużywające alkoholu i agresywne. Pojawiały się opinie osób, które wstydziły się za świadectwo, jakie dali pozostałym mieszkańcom właściciele restauracji. Rzeczywiście, w programie nie obyło się bez kontrowersji.  

Nieudana rewolucja Magdy Gessler?

Sądząc po opiniach o lokalu „Kiełbacha i Korale” pojawiających się w Google w ostatnich tygodniach Magda Gessler mimo starań nie zdołała stworzyć restauracji idealnej. Wśród ocen dominują niskie bądź średnie, a część komentarzy jest bardzo niepochlebna.

— Totalna porażka, placek z gulaszem to jakaś przypalona podeszwa niewiadomego pochodzenia a gulasz to kawałki starej kiełbasy i boczku z brązowa breja. OMIJAĆ SZEROKIM LUKIEM.

— Niestety zawiodłam się, a odcinek Kuchennych rewolucji i to co obnażyło przywary ekipy knajpy trochę zakłóciło harmonię na jaką liczyłam. Nie wiem czemu tak naprawdę miały posłużyć te rewolucje, ale jestem zniesmaczona tym co zostało ukazane w TV oraz tym co faktycznie zastałam na miejscu.

Oczywiście nie brakuje także osób, które bronią jakości lokalu.

— Jak dla mnie było smacznie. Miałam ochotę na barszcz czerwony i był dobry — ponoć z przepisu M.Gesler. Polecam za jakość, obsługę i cenę.

— Polecam. Przepyszny smalczyk szefa kuchni i świetna pizza . Robiona na oczach gości z pieca opalanego drewnem. Mniam.

Prawda zapewne jak zwykle leży gdzieś pośrodku. Ogólna ocena „Kiełbachy i Korali” w Google to 3,7 na 5 możliwych do uzyskania punktów.

RadioZET.pl/MF

Oceń