Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

"Kler" - będzie kolejna afera wokół filmu? Chodzi o plakat

19.09.2018 13:21

18 września na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbył się premierowy pokaz najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego "Kler". W kinach dzieło będzie można zobaczyć od 28 września. Już teraz obraz wzbudza ogromne kontrowersje. Tymczasem w sieci pojawił się nowy plakat filmu, który budzić może skrajne emocje.

Kler plakat fot. Plakat "Kler"

Autorem najnowszego plakatu do filmu "Kler" jest grafik Andrzej Pągowski. Na swoim Instagramie pochwalił się własnym pomysłem zapowiedzi filmu. Internauci nie kryję zaskoczenia, ale ten kontrowersyjny pomysł bardzo im się spodobał.

Kler: kontrowersyjny plakat filmu

Na plakacie widzimy świnkę-skarbonkę w kolorze purpurowym (który z oczywistych względów kojarzy się z duchowieństwem). Świnka ta ma - jak każda skarbonka - otwór do wrzucania pieniędzy. Na tej jednak otwór ten ma kształt... krzyża.

Dotąd pod plakatem na Instagramie nie pojawiły się żadne komentarze od zbulwersowanych internautów, jednak trudno ukryć, że taka grafika nie wszystkim przypadnie do gustu.

Przypomnijmy, że film "Kler" zagości w kinach 28 września 2018. Ukazywał on będzie ciemne strony działalności polskiego Kościoła. Znajdą się w nim tematów seksu, korupcji i używek. Co ciekawe,jeszcze w fazie produkcji, ekipa filmowa miała problemy ze względu na tematykę działa. Opowiedział o tym Wojciech Smarzowski.

Z niecierpliwością czekamy na premierę.

RadioZET.ppl/SA

Oceń