Kontrowersje w „Masterchef". W sieci burza po gotowaniu zwierząt

11.04.2017 08:34

Siódmy odcinek drugiej edycji „MasterChef Junior", czyli programu kulinarnego dla dzieci, wzbudził sporo kontrowersji. A to wszystko za sprawą zwierząt, z którymi dzieci miały się najpierw zaprzyjaźnić, a potem... przygotować z nich dania. 

Kontrowersje w „Masterchef". W sieci burza po gotowaniu zwierząt fot. Tvn/Player.pl

Masterchef Junior 7: kontrowersje wokół odcinka ze zwierzętami

Tego chyba nikt się nie spodziewał. W 7. odcinku „MasterChef Junior" studio zmieniło się w ogromną farmę pełną przeróżnych ptaków – indyków, kaczek, gęsi i innych. Jurorzy trzymali ptaki w ramionach, a potem dzieci miały się z nimi zaprzyjaźnić – mogły je pogłaskać, porozmawiać z nimi itd. Następnym krokiem było przygotowanie dań z drobiu.

Tuż po emisji odcinku w mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy. Przeciwko byli nie tylko obrońcy praw zwierząt, ale i zwykli rodzice, którzy ocenili, że dzieci nie wiedziały, co robić i przeżyły szok.

„Nauka braku wrażliwości - pogłaszcz zwierzęta, za chwilę je ugotujesz. Moje dziecko patrzyło z przerażeniem, że będą mordować zwierzęta....mam nadzieję, że przyczyniliście się (do tego), że ktoś z widzów i uczestników zostanie wegetarianinem" – napisał jeden z internautów.

Takich głosów było o wiele więcej. Oglądaliście? Co sądzicie na ten temat? 

Zrzut ekranu 2017-04-11 o 08.27.11
Zrzut ekranu 2017-04-11 o 08.27.38

RadioZET.pl/SI

Oceń