Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

TYLKO u NAS: Jacek Kopczyński o swojej roli w „Koronie królów"

01.02.2018 23:44

Jacek Kopczyński, popularny aktor, w programie „Popołudnie z Radiem ZET” opowiedział o swojej roli w serialu „Korona królów".

„Korona królów" to pierwszy serial produkcji TVP o średniowiecznej historii. Jego akcja rozpoczyna się w 1333 roku, gdy król Władysław Łokietek zmęczony walką o zjednoczenie podzielonej na dzielnice Polski zapada na zdrowiu i umiera, a na tronie zasiada jego jedyny żyjący syn – Kazimierz, współcześnie nazywany Wielkim.

Serial reżyserowali Wojciech Pacyna i Jacek Sołtysiak. Muzykę do serialu skomponował Marcin Przybyłowicz, za scenografię odpowiadał Andrzej Haliński, a za kostiumy i charakteryzację kolejno Elżbieta Radke i Justyna Zaranek.

Na ekranie w „Koronie krolów", oprócz Jacka Kopczyńskiego, można oglądać m.in. Roberta Gonerę, Sławomira Orzechowskiego, Katarzynę Czaplę, Andrzeja Popiela, Paulinę Lasotę, Marcina Rogacewicza, Martę Bryłę, Annę Grycewicz, Agatę Bykowską, Karinę Seweryn, Andrzeja Deskura oraz Tomasza Sapryka.

„Popołudnie z Radiem ZET” prowadzą Kamila Terpiał i Roman Osica. Od poniedziałku do piątku, między godz. 15:00 a 18:00 w programie na żywo muzyka, artyści oraz goście ze świata polityki.

RadioZET.pl/SI/DG

Oceń