Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

„Korona królów". Dwa odcinki za nami. Recenzje? MIAŻDŻĄCE

02.01.2018 08:55

Na premierę „Korony królów" czekali niemal wszyscy. Telewizja Polska już od jakiegoś czasu zapowiadała bowiem, że będzie to jej koronna produkcja, zrealizowana z rozmachem godnym zagranicznych seriali. Jak wyszło? Widzowie nie zostawili na serialu suchej nitki.

„Korona królów". Dwa odcinki za nami. Recenzje? MIAŻDŻĄCE fot. TVP

Korona królów. 1. i 2. odcinek. Recenzje

1 stycznia 2018 roku widzowie mieli okazję zobaczyć dwa premierowe odcinki „Korony królów" – kostiumowego serialu opowiadającego o panowaniu jednego z najsłynniejszych władców w dziejach Polski – Kazimierza Wielkiego.

Serial, który od dawna był zapowiadany jako flagowa produkcja TVP, spotkał się z dużym zainteresowaniem widzów. – Termin premiery serialu nie był przypadkowy. Celowo wybrałem datę 1 stycznia, ponieważ tego dnia bardzo dużo osób ogląda telewizję. Mogliśmy liczyć na wysoką widownię również i z tego powodu, że przed telenowelą pokazany został noworoczny konkurs skoków narciarskich, którego w dodatku zwycięzcą został Kamil Stoch. Zawody te śledziło 7 mln widzów. Co prawda po zakończeniu konkursu skoków część widowni odpłynęła, ale i tak utrzymywała się bardzo wysokim poziomie w czasie, kiedy pokazywaliśmy „Teleexpress” i teleturniej „Jaka to melodia”. To pozwoliło „Koronie królów” osiągnąć tak dobre wyniki – skomentował w rozmowie z Wirtualnymi Mediami Jacek Kurski, który już od kilku miesięcy promował serial.

Zagłosuj

Będziesz oglądał „Koronę Królów"?

Z danych udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez nadawcę wynika, że średnia oglądalność dwóch pierwszych odcinków kostiumowej produkcji wyniosła 4,16 mln widzów.

Jednak duża widownia nie przełożyła się na wysoką ocenę dwóch pierwszych odcinków serialu, a wręcz przeciwnie – internauci nie zostawili na produkcji Kurskiego suchej nitki.

Z łatwością wyłapali kilka poważnych błędów historycznych. 

Salwy śmiechu wywołały także dialogi.

RadioZET.pl

Oceń