Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kuchenne rewolucje: kolejny restaurator niezadowolony z pomocy Gessler

21.02.2018 13:09

Bistro Bochenek to lokal w Herbach niedaleko Częstochowy, który doczekał się rewolucji. Magda Gessler zamieniła dawne La Costa na staropolską restaurację z żurkiem, pachnącym chlebem i gęsimi pipkami. Właściciel przyznaje, że udział w programie był błędem.

Kuchenne rewolucje w Herbach fot. screen

„Kuchenne rewolucje” w Herbach koło Częstochowy gościły już blisko cztery lata temu. Dokładnie 24 kwietnia 2014 roku pizzeria La Costa na oczach widzów za sprawą Magdy Gessler zamieniła się w Bistro Bochenek. Niestety, bardzo szybko właściciel restauracji postanowił zrezygnować z wielu zmian wprowadzonych przez Gessler, a po latach od emisji odcinka przyznaje, że udział w programie był błędem.

„W niewielkich Herbach niedaleko Częstochowy mieści się pizzeria La Costa. Od ponad pięciu lat miejsce to prowadzi pan Faustyn. Stworzył on nie tylko wystrój restauracji, ale również ułożył po swojemu przepisy i menu. Wyszło z tego królestwo chaosu i kiczu, które niczym nie zachęca głodnych gości, by tu zajrzeli i zostali dłużej. Coraz rzadziej do La Costy zagląda również przygnębiony szef” — głosił krótki opis odcinka.

Jak informuje „Dziennik Zachodni”, front pizzerii nadal zdobi szyld Bistro Bochenek, jednak w planach jest powrót do starej nazwy. Z menu zniknęły propozycje restauratorki: nie ma cynaderek czy gęsich pipek. Podobno goście wcale ich nie zamawiali, a jeśli to robili, to tylko z ciekawości  — by poznać smak dania od Magdy Gessler — tłumaczył Faustyn Surowiec. — „Kuchenne Rewolucje” ani nam nie zaszkodziły, ani nie pomogły [...]. Działamy dalej, planujemy się rozwijać — dodał.

Z komentarzy internautów wynika, że lokal od dłuższego czasu nie działa i jest na sprzedaż.

RadioZET.pl/SA

Oceń