Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Luke Perry nie żyje. Tak zmieniał się gwiazdor „Beverly Hills 90210” [GALERIA]

05.03.2019 11:56

Luke Perry, gwiazda między innymi kultowego serialu „Beverly Hills 90210” oraz jedna z gwiazd „Rivendale”, zmarł w wieku 52 lat. Zobacz, jak serialowy Dylan zmieniał się przez lata.

Luke Perry nie żyje. Tak zmieniał się gwiazdor „Beverly Hills 90210” [GALERIA] fot. Instagram:@lukeperrydaily

Luke Perry zmarł w poniedziałek rano w wieku 52 lat w szpitalu św. Józefa w Burbank. Aktor został przewieziony do placówki kilka godzin wcześniej, po tym, jak doznał rozległego udaru mózgu. Do ostatnich chwil życia otoczony był opieką rodziny i przyjaciół.

Perry przyszedł na świat w 1966 roku w Mansfield. 14 lat później jego ojciec zmarł na atak serca. Po ukończeniu szkoły średniej postanowił rozpocząć karierę jako model, jednak zanim dostał pierwszy angaż do reklamy, brał udział w ponad 200 castingach. Pierwszy raz jako aktor pojawił się w serialu „Loving” w 1987 roku, jednak prawdziwą karierę miał rozpocząć trzy lata później. To właśnie wtedy wygrał casting do roli Dylana McKaya w serialu „Beverly Hills 90210”, który okazał się produkcją kultową. Perry zagrał w sześciu sezonach i zyskał międzynarodową popularność.

ZOBACZ: Tak Luke'a Perry'ego żegnali przyjaciele z "Beverly Hills" i "Rivendale"

Luke Perry Beverly Hills 90210 fot. Instagram:@lukeperrydaily

Luke Perry: filmy fabularne i „Rivendale”

Luke Perry ma na swoim koncie także wiele ról w filmach pełnometrażowych. Mogliśmy go oglądać między innymi w „Piątym elemencie”, „Ośmiu sekundach” oraz „Anioł i złoczyńca”. Quentin Tarantino zaangażował aktora do udziału w „Once Upon a Time in Hollywood”, w którym zagają między innymi Al Pacino, Brad Pitt czy Rafał Zawierucha.

Od 2017 roku Perry wcielał się we Freda Andrewsa w świetnie przyjętym serialu „Rivendale”. Zobaczmy, jak gwiazdor zmieniał się w ciągu swojej kariery. Na początku marca pojawiła się także informacja o nowej wersji „Beverly Hills 90210. Niestety, serialowego Dylana nie ma już między nami.

RadioZET.pl/MF

Oceń