M jak miłość. Co będzie z Barbarą po śmierci Lucjana?

20.07.2017 08:30

W serialu „M jak miłość" po wakacjach bohaterowie będą zmierzyć się ze śmiercią seniora rodu – Lucjana Mostowiaka. Jak poradzi sobie z tym Barbara Mostowiak? Teresa Lipowska uchyliła rąbka tajemnicy.

M jak miłość. Co będzie z Barbarą po śmierci Lucjana? fot. ons.pl

Teresa Lipowska udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o tym, jak jej bohaterka przeżyje śmieć ukochanego męża. Jak Barbara Mostowiak będzie czuła się po odejściu Lucjana?

– Tak jak w życiu, gdy odchodzi ktoś bliski. Trzeba urządzić je tak, żeby funkcjonować dalej. Mnie to przyjdzie o tyle łatwiej, że wiem, z czym to się wiąże. Gdy jedenaście lat temu odszedł mój mąż, stanęłam nad przepaścią. W fabule serialu nie wydarzy się nic nadzwyczajnego. Przyjdzie wiadomość ze szpitala, gdzie wyląduje Lucjan, że zmarł. Będzie trzeba żyć w Grabinie bez niego, w żałobie, ale jednak. Scenarzyści muszą sobie poradzić bez Lucjana. Barbara jest otoczona dziećmi, wnuczkami i prawnuczkami, ma komu pomagać i ma od kogo pomoc otrzymać. Ta rodzina jest bardzo zintegrowana, wszyscy się wspierają w trudnych chwilach, mogą na siebie liczyć. Najpierw my, starzy, pomagaliśmy młodym, a młodzi nie zapominali o nas. To cudowny przykład dla wielu ludzi – powiedziała aktorka w rozmowie z Wirtualną Polską.

Nowe odcinki „M jak miłość" zobaczymy już po wakacjach – pod koniec sierpnia. Pogrzeb Lucjana Mostowiaka zaplanowany jest na październik. Przypomnijmy, że Witold Pyrkosz wcielający się w seniora rodu Mostowiaków od początku emisji serialu zmarł w kwietniu tego roku.

Zobacz, co wiesz o „M jak miłość". Weź udział w quizie.

RadioZET.pl/SI

Oceń