Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ma emploi: odpowiedź na pytanie z Milionerów. Co to jest emploi?

13.08.2018 15:49

Ma emploi - takie krótkie pytanie usłyszała uczestniczka 103. odcinka Milionerów - pani Agnieszka Faust. Specjalistka od języka tureckiego nie od razu wiedziała, co to jest emploi i kto je ma.

ma emploi fot. screen Player.pl

Co to jest emploi? Zastanawiała się uczestniczka teleturnieju Milionerzy, kiedy w drodze po milion złotych na szóstym pytaniu - za 20 tysięcy złotych - zobaczyła następujące pytanie:

Ma emploi

A: zegarmistrz, B: szachowy arcymistrz, C: aktor, D: skoczek narciarski.

Pani Agnieszka przez kilka chwil zastanawiała się, która z odpowiedzi może być poprawna. Ostatecznie doszła do wniosku, że nie będzie tracić czasu na zastanawianie się i po prostu skorzysta z ostatniego koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela. Zadzwoniła do brata Macieja. Niestety, brat nie zdążył udzielić odpowiedzi.

Uczestniczka postawiła wszystko na odpowiedź, która uznała za najbardziej słuszną. "Ja bym zaznaczyła odpowiedź C". Tak też zrobiła i okazało się, że była to poprawna odpowiedź.

Zobacz też: Endometrioza to choroba... - pytanie z Milionerów

Hejnałem którego miasta jest "Prząśniczka" Moniuszki?

Co to jest emploi aktora?

Emploi to rodzaj roli, w jakiej specjalizuje się aktor lub do jakiej posiada predyspozycje fizyczne (wiek, typ urody, wygląd) bądź osobowe (prezencja, styl gry, siła wyrazu). W najogólniejszym podziale wyróżnia się emploi komiczne i tragiczne, jednak rozmaitość emploi uniemożliwia ich dokładne wyliczenie czy klasyfikację.

Pani Agnieszka Faust udzieliła poprawnej odpowiedzi i przeszła do dalszej gry.

RadioZET.pl/SA

Oceń