Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

To on wygrał 6. edycję „MasterChefa"

11.12.2017 10:15

Finał 6. edycji „MasterChef” już za nami. Zwycięzcą został Mateusz Zielonka z Wrocławia!

To on wygrał 6. edycję „MasterChefa" fot. Facebook

W ostatnim etapie rywalizowali ze sobą trzej kucharze – Mateusz Güncel, Mateusz Zielonka i Damian Sobek. Jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, bo wszyscy trzej zawodnicy poradzili sobie znakomicie. Zwycięzca mógł być tylko jeden. Został nim Mateusz Zielonka!

Jako pierwsze danie w finale zawodnicy musieli przygotować posiłek wegetariański. Mateusz Zielonka zaserwował rollsa z groszkiem cukrowym, cukinią i kaszą jaglaną, Mateusz Güncel krem z kukurydzy, a Damian Sobek faszerowane papryki.

Po tym zadaniu do ścisłego finału zakwalifikowali się: Mateusz Zielonka i Mateusz Güncel, którzy mieli przygotować po pięć dań. Güncel podał jurorom foie gras, przegrzebki, polędwicę z jelenia, roladę z combrem z królika i czekoladowy biszkopt z lodami. Zielonka zaserwował natomiast chłodnik z żółtych buraków, tatar z jelenia, smażony łupacz z miętą, konfitowaną nogę kaczki z puree z selera i sosem czekoladowym oraz panna cottę z oscypkiem.

– Liczyłem na to po cichu, ale absolutnie się tego nie spodziewałem - mówił po ogłoszeniu wyników Mateusz Zielonka, zwycięzca 6. edycji programu, który mieszka we Wrocławiu.

Zielonka otrzyma sto tysięcy złotych i możliwość wydania książki kucharskiej z autorskimi przepisami.

Nie pozostaje nam nic innego, jak pogratulować zwycięzcy.

25289487_1463747607073002_5869566865697306331_n

RadioZET.pl/SI

Oceń