Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Michael Douglas dołączył do Alei Sław. Towarzyszyła mu piękna Catherine Zeta-Jones

08.11.2018 15:07

Michael Douglas to gwiazdor nagrodzony między innymi Oscarem i Złotym Globem. We wtorek dołączył do największych gwiazd kina, odsłaniając swoją gwiazdę na hollywoodzkiej Alei Sław. Na ceremonię przybył w otoczeniu rodziny.

Michael Douglas dołączył do Alei Sław. Towarzyszyła mu piękna Catherine Zeta-Jones fot. @ParisaMichelle / SplashNews.com/East News

Michael Douglas to aktor, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Swoją karierę aktorską rozpoczął w 1962 roku rolą w westernie „Ostatni kowboj”. Ciężko wymienić wszystkie kinowe hity, w których mogliśmy go oglądać. Sławę przyniosły mu między innymi takie produkcje jak „Wall Street”, „Fatalne zauroczenie” czy „Nagi instynkt”. Za rolę w „Wall Street” otrzymał Oscara oraz Złoty Glob. W 1998 roku został laureatem nagrody Cezara za całokształt twórczości. W 2010 roku Douglas wyznał, że zmaga się z zaawansowaną chorobą nowotworową. Na szczęście już rok później poinformował fanów, że udało mu się pokonać nowotwór.

Michael Douglas w hollywoodzkiej Alei Sław

Choć Michael Douglas jest bez wątpienia gwiazdą światowego kina i zdobył największe nagrody przemysłu filmowego, do statusu legendy brakowało mu wciąż własnej gwiazdy w słynnej hollywoodzkiej Alei Sław. Do czasu. We wtorek, 6 listopada aktor dołączył do grona kultowych artystów.

Michael Douglas fot. @ParisaMichelle / SplashNews.com/East News

Na ceremonii Douglas pojawił się w otoczeniu najbliższych. Towarzyszyła mu między innymi żona, Catherine Zeta-Jones. 50-letnia aktorka, która zmagała się z chorobą dwubiegunową, wyglądała kwitnąco i zachwyciła wszystkich obecnych na gali. 74-letniemu Michaelowi towarzyszył również ojciec, Kirk Douglas, który sam stał się ikoną światowego kina. Możemy pogratulować mu zdrowia, aktor-senior ma bowiem 102 lata!

Odsłaniając swoją gwiazdę, aktor wyraził radość z faktu, że mógł pracować z kilkoma pokoleniami aktorów.

Miałem szczęście być częścią zarówno klasycznego, jak i nowego Hollywood.

Gwiazda Michaela Douglasa jest już 2648. gwiazdą na Hollywood Boulevard.

RadioZET.pl/MF

Oceń