Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Milionerzy: co robi świnia, kiedy wydaje na świat potomstwo?

07.03.2018 15:21

W ostatnim odcinku „Milionerów” Adrian Piątek z Bielska-Białej walczył o milion złotych. Po drodze po wielką wygraną natrafił m.in. na pytanie o... rozród świń.

Milionerzy pytanie fot. screen Player.pl

Pytania w „Milionerach” niejednokrotnie okazują się zaskakujące — niektóre zaskakują trudnością, inne samą treścią pytania. Adrian Piątek w 126. odcinku programu doszedł do pytania za 40 tysięcy, ale wcześniej natrafił na zagadnienie na temat określenia, którym nazywamy poród świni.

Pierwsze pytanie, z którym zmierzył się Adrian Piątek, dotyczyło symbolu, którym najczęściej oznacza się pocztę e-mail. Student nie miał z tym problemu, jednak kolejne zagadnienie, z którym przyszło mu się zmierzyć, było zaskakujące i nie dla każdego odpowiedź na nie byłaby oczywista. Dotyczyło ono... rozrodu świń. Brzmiało ono następująco:

Pytanie z „Milionerów” 06.03.

„Kiedy świnie wydają na świat potomstwo to my nazywamy to”:

A: apelowaniem, B: proszeniem się, C: błaganiem i D: przymawianiem się.

1

Uczestnik po krótkim namyśle postanowił zaznaczyć odpowiedź B, na co Hubert Urbański zareagował: „Jesteś pewien?”. Pan Adrian nie był pewien, ale postanowił zaryzykować i bez straty koła ratunkowego iść dalej. Na szczęście okazało się, że miał rację i wygrał w ten sposób gwarantowany tysiąc złotych. „Świnia się prosi po prostu” — wyjaśnił prowadzący.

Uczestnik przeszedł do dalszej gry, jednak zakończył na pytaniu za gwarantowane 40 tysięcy złotych. Nie udzielił na nie poprawnej odpowiedzi i został z tysiącem za „proszenie się”.

RadioZET.pl/SA

Oceń
Tagi