Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Milionerzy: odpadł przy trzecim pytaniu — o skalę Apgar

16.03.2018 15:58

Krzysztof Węgrzyński ze Szczecina w 132. odcinku „Milionerów” walczył o główną wygraną. Niestety, potyczkę zakończył na trzecim pytaniu i wyszedł z gwarantowanym tysiącem. Znasz odpowiedź na pytanie, na którym poległ?

Milionerzy pytanie o skalę Apgar fot. screen

W 132. odcinku „Milionerów” z 15 marca pierwszym uczestnikiem grającym o milion złotych był pan Krzysztof Węgrzyński ze Szczecina. Jako pierwszy uporządkował przedmioty zgodnie z tekstem z filmu „Zakazany piosenki” — mowa o wersach utworu „Siekiera, motyka” (piłka, szklanka), popularnego na ulicach Warszawy w czasie okupacji niemieckiej.

Dla Krzysztofa Węgrzyńskiego pierwsze i drugie pytanie, a nawet trzecie, nie były zbyt trudne. Niestety, w tym trzecim jednak nie do końca przemyślał swoją odpowiedź i zbyt szybko podjął ostateczną decyzję. Pytanie to dotyczyło skali Apgar, za pomocą której określa się stan dziecka po urodzeniu. Brzmiało ono następująco:

„Skala Apgar pozwala określić stan dziecka tuż po urodzeniu. Ile najwięcej punktów dostanie noworodek za każdy z pięciu parametrów?”

A — 0; B — 1; C — 2; D — 10.

1

„Jest pięć parametrów. Kojarzy mi się coś z dziesiątką” — powiedział gracz. „Tylko czy to będzie pięć i razy dwa za każde to dziesięć, czy pięć po dziesięć” — zastanawiał się. Ostatecznie po szybkim namyśle zaznaczył błędną odpowiedź C. Poprawna była wersja D.

Jak wyjaśnił Hubert Urbański, „Maksymalnie można dostać 10 punktów. W pierwszych minutach życia sprawdza się pracę serca, oddychanie, napięcie mięśni, reakcję na bodźce i barwę skóry noworodka. To może być dziesięć”.

Jak widać, to nie Krzysztof Węgrzyński jest spodziewanym drugim zwycięzcą w polskiej edycji turnieju „Milionerzy”. Kto wygrał milion, przekonamy się niebawem.

RadioZET.pl/SA

Oceń
Tagi