Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Milionerzy: podchwytliwe pytanie o nagrodę Unii Europejskiej

02.03.2018 15:33

W ostatnim odcinku „Milionerów” Wiesława Ślefarska z Chodzieży stanęła przed szansą na milion złotych. Jedno z pytań, na które odpowiadała, dotyczyło nagrody za sukcesy w programach badawczych Unii Europejskiej. Pytanie było podchwytliwe.

Milionerzy: podchwytliwe pytanie o nagrodę Unii Europejskiej

Wiesława Ślefarska z Chodzieży jest socjologiem z wykształcenia, a pracuje jako doradca ubezpieczeń. Na udział w programie zdecydowała się z ciekawości. Kiedy okazało się, że jako jedyna poprawnie ułożyła odpowiedzi pytania eliminacyjnego, nie kryła zaskoczenia, a gdy zasiadła na fotelu obok Huberta Urbańskiego, nie pokazywała tremy.

Wiesława Ślefarska w „Milionerach”

Najpierw poprawnie odpowiedziała na pytania m.in. o figę z makiem, imiona żeńskie noszone dziś także przez mężczyzn czy dziecięcą wyliczankę o lisku. Kolejne pytanie nie było już tak łatwe i przysporzyło uczestniczce problemów. Dotyczyło ono pewnej nagrody i brzmiało:

„Przyznawana od 2001 roku nagroda za sukcesy w programach badawczych Unii Europejskiej to:

A: Złoty Por; B: Kryształowa Brukselka; C: Platynowa Szalotka; D: Irydowy Szparag”.

1

Pytanie to zaskoczyło uczestniczkę, która postanowiła wykorzystać jedno z kół ratunkowych. Uznała, że pytanie jest podchwytliwe, bo skoro Unia — to Bruksela. Brukselka byłaby zbyt oczywista. Koło ratunkowe „pół na pół” niezbyt pomogło Wiesławie. Od początku odrzucała odpowiedź B, a właśnie ta odpowiedź pozostała po odrzuceniu.

Ostatecznie dokonała strzału i... to właśnie „Kryształowa brukselka” okazała się poprawną odpowiedzią, a uczestniczka wygrała pięć tysięcy złotych.

„Jest to polskie wyróżnienie. Przezroczysta kryształowa kula z zatopioną jednobarwną bańką w środku w kolorze uzależnionym od kategorii, w jakiej jest przyznawana” — wyjaśnił prowadzący, przyznając, że pierwszy raz o tym słyszy. Na szczęście dla uczestniczki, pytanie to nie było pechowe, a ona miała na koncie 5 tysięcy złotych. Grała dalej, aż do pytania za 125 tysięcy złotych, na którym niestety zakończyła walkę. Z programu odeszła jednak bogatsza o 40 tysięcy złotych.

Gratulujemy uczestniczce.

RadioZET.pl/SA

Oceń
Tagi