Milionerzy: żartobliwe pytanie o tekst znanej polskiej piosenki

17.05.2017 11:16

W nowym odcinku turnieju "Milionerzy" pojawiło się pytanie o tekst znanej polskiej piosenki. Odpowiedź sprawiła uczestniczce dużą trudność, ale nie to przykuwa uwagę najbardziej, tylko ciekawy wers, zaproponowany przez twórców pytania.

Milionerzy fot. screen Player.pl

Pani Anna Kudra w 56. odcinku "Milionerów" jako jedyna poprawnie ułożyła rzeki w kolejności od najkrótszej do najdłuższej i tym samym przeszła do gry o wielkie pieniądze. Najpierw, już w pierwszym pytaniu, skorzystała z koła ratunkowego - pytania do publiczności. Nie była pewna, która z walut, podobnie jak dolar, dzieli się na centy. Na szczęście publiczność podpowiedziała jej, że chodzi o euro - i to jednogłośnie, co być może zdarzyło się w programie po raz pierwszy.

Po kolejnych pytaniach, przez które przeszła uczestniczka, trafiła wreszcie na pytanie o znaną polską piosenkę. Mowa o utworze "Hej, sokoły". Pani Anna miała dokończyć wersy piosenki, jednak miała spore wątpliwości, która odpowiedź jest poprawna. Wśród proponowanych wersów znalazł się taki, który szczególnie zwrócił uwagę widzów:

23456

Mowa oczywiście o odpowiedzi A. Już po raz kolejny w "Milionerach" pojawia się odpowiedź dowcipna, nawiązująca do realiów współczesnego życia.

Wydaje nam się, że uczestniczka tych słów nie brała pod uwagę. Jak przyznała po skorzystaniu z koła pół na pół, źle przeczytała odpowiedź C, przez co od razu ją wykluczyła. Podpowiedź naprowadziła ją na właściwy tor, dzięki czemu odpowiedziała na pytanie poprawnie. Ostatecznie wygrała 20 tysięcy złotych, rezygnując z dalszej gry przy pytaniu o polskich premierów.

RadioZET.pl/SA

Oceń
Tagi