Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Milionerzy. Koło ratunkowe na pierwszym pytaniu

01.03.2018 09:36

„Milionerzy”. Grażyna Niwińska musiała skorzystać z koła ratunkowego już przy pierwszym pytaniu. Rzeczywiście było takie trudne?

Milionerzy fot. Player.pl

Milionerzy. Koło ratunkowe na pierwszym pytaniu

„Milionerzy”. Grażyna Niwińska miała ogromnego pecha. Zdecydowała się skorzystać z koła ratunkowego już przy pierwszym pytaniu teleturnieju. Brzmiało ono:

Co ile lat odbywają się mistrzostwa świata w piłce nożnej?

Do wyboru były tradycyjnie cztery odpowiedzi:
A. co dwa
B. co trzy
C. co cztery
D. co pięć

Grażyna Niwińska, która przyznała, że nie interesuje się piłką nożną, zdecydowała się poprosić o podpowiedź publiczność. Ta na szczęście bez trudu poradziła sobie z odpowiedzią na pierwsze pytanie zadane w tej grze przez Huberta Urbańskiego (aż 88 proc. wskazało poprawną odpowiedź, czyli C, cztery lata). Dzięki temu sympatyczna blondynka mogła grać dalej o milion. Niestety jednak jej gra skończyła się szybko — odpadła na pytaniu o broń, która jest tożsama z kukurydzą (kolba) i w ten sposób wyszła ze studia z gwarantowanym tysiącem złotych. Cóż, zawsze coś!

Przypomnijmy, że mundial to międzynarodowy turniej piłkarski, w którym biorą udział męskie reprezentacje narodowe federacji należących do FIFA. Pierwsze mistrzostwa odbyły się w 1930 roku w Urugwaju. Od tego czasu rozgrywki odbywają się co cztery lata, z wyjątkiem 1942 i 1946 roku, gdy mistrzostwa nie odbyły się z powodu II wojny światowej.

RadioZET.pl/SI

Oceń