Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Milionerzy. Oto pytanie za 250 tysięcy złotych

22.02.2018 09:33

Program „Milionerzy” wrócił do telewizji po przerwie! W nowych odcinkach programu nie brakuje emocji. Tym razem pytanie za 250 tysięcy usłyszała Hanna Czapla z Krakowa.

Hanna Czapla w studiu Milionerów fot. Player.pl

Milionerzy. Pytanie za 250 tysięcy 

Hanna Czapla z Krakowa w poprzednim odcinku szła jak burza. We wtorek, 21 lutego, usłyszała od Huberta Urbańskiego pytanie za 250 tysięcy złotych. Niestety nie znała na nie odpowiedzi, dlatego zdecydowała się skorzystać z koła ratunkowego, a jak się później okazało — nawet dwóch kół ratunkowych.

„Albert Einstein był obdżektorem. Kto jeszcze?” — tak brzmiało pytanie warte 250 tysięcy złotych.

Do wyboru były tradycyjnie cztery odpowiedzi:
A. Winston Churchill
B. Bronisław Cieślak
C. Maciej Maleńczuk
D. Janusz Gajos.

Milionerzy. Pytanie za ćwierć miliona 

Hanna najpierw zdecydowała się zadzwonić do przyjaciela (którym okazał się jej ojciec) — ten jednak jej nie pomógł. Później uczestniczka zdecydowała się poprosić o podpowiedź publiczność. Niemal połowa (49 proc.) wskazała Macieja Maleńczuka, 27 proc. postawiło na Churchilla, 20 proc. — Gajosa, a jedynie 4 proc. — Cieślaka.

Hanna zachowała się asekurancko i nie zdecydowała się odpowiedzieć na pytanie za 250 tysięcy złotych. Z „Milionerów” odeszła więc z sumą 125 tys. zł. Prawidłową odpowiedzią rzeczywiście była C — obdżektor jest osobą, która odmawia obowiązkowej służby wojskowej ze względów religijnych, moralnych lub etycznych. To z tego powodu w 1981 roku krakowski artysta został skazany na karę dwóch lat więzienia.

„Milionerzy” to teleturniej, który wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Zyskał ogromną popularność w ponad stu krajach na całym świecie, także w Polsce.

Ostatnie pytanie za milion złotych w historii polskiej edycji programu padło już kilkanaście razy, ale tylko raz uczestnikowi udało się na nie poprawnie odpowiedzieć. Było to 28 marca 2010 roku. Jedynym zwycięzcą „Milionerów” w polskiej edycji programu jest Krzysztof Wójcik.

RadioZET.pl/SI

Oceń