Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Milionerzy. Oto pytanie za 250 tysięcy złotych

22.02.2018 09:33

Program „Milionerzy” wrócił do telewizji po przerwie! W nowych odcinkach programu nie brakuje emocji. Tym razem pytanie za 250 tysięcy usłyszała Hanna Czapla z Krakowa.

Hanna Czapla w studiu Milionerów fot. Player.pl

Milionerzy. Pytanie za 250 tysięcy 

Hanna Czapla z Krakowa w poprzednim odcinku szła jak burza. We wtorek, 21 lutego, usłyszała od Huberta Urbańskiego pytanie za 250 tysięcy złotych. Niestety nie znała na nie odpowiedzi, dlatego zdecydowała się skorzystać z koła ratunkowego, a jak się później okazało — nawet dwóch kół ratunkowych.

„Albert Einstein był obdżektorem. Kto jeszcze?” — tak brzmiało pytanie warte 250 tysięcy złotych.

Do wyboru były tradycyjnie cztery odpowiedzi:
A. Winston Churchill
B. Bronisław Cieślak
C. Maciej Maleńczuk
D. Janusz Gajos.

Milionerzy. Pytanie za ćwierć miliona 

Hanna najpierw zdecydowała się zadzwonić do przyjaciela (którym okazał się jej ojciec) — ten jednak jej nie pomógł. Później uczestniczka zdecydowała się poprosić o podpowiedź publiczność. Niemal połowa (49 proc.) wskazała Macieja Maleńczuka, 27 proc. postawiło na Churchilla, 20 proc. — Gajosa, a jedynie 4 proc. — Cieślaka.

Hanna zachowała się asekurancko i nie zdecydowała się odpowiedzieć na pytanie za 250 tysięcy złotych. Z „Milionerów” odeszła więc z sumą 125 tys. zł. Prawidłową odpowiedzią rzeczywiście była C — obdżektor jest osobą, która odmawia obowiązkowej służby wojskowej ze względów religijnych, moralnych lub etycznych. To z tego powodu w 1981 roku krakowski artysta został skazany na karę dwóch lat więzienia.

„Milionerzy” to teleturniej, który wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Zyskał ogromną popularność w ponad stu krajach na całym świecie, także w Polsce.

Ostatnie pytanie za milion złotych w historii polskiej edycji programu padło już kilkanaście razy, ale tylko raz uczestnikowi udało się na nie poprawnie odpowiedzieć. Było to 28 marca 2010 roku. Jedynym zwycięzcą „Milionerów” w polskiej edycji programu jest Krzysztof Wójcik.

RadioZET.pl/SI

Oceń