Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Milionerzy. Oto pytanie za pół miliona złotych

20.02.2018 09:28

Wojciech Czubak, anestezjolog z Poznania, przez cały odcinek szedł jak burza. W końcu usłyszał od Huberta Urbańskiego pytanie za pół miliona złotych. Jak brzmiało?

Hubert Urbański fot. TVN/player.pl

Milionerzy. Pytanie za pół miliona złotych

Pytanie za pół miliona brzmiało:

Kto jako pierwszy skonstruował i oblatał pasażerski samolot ponaddźwiękowy?

A. Amerykanie
B. Francuzi i Anglicy
C. Rosjanie
D. Holendrzy i Belgowie

Wojciech Czubak nie był pewien poprawnej odpowiedzi na pytanie za pół miliona złotych, ale ostatecznie zdecydował się zaznaczyć B, czyli Francuzi i Anglicy. Prawidłową odpowiedzią na pytanie za pół miliona złotych była jednak C. To Rosjanie jako pierwsi skonstruowali tupolewa — samolot Tu-144. Brytyjsko-francuski Concorde wzbił się w powietrze kilka miesięcy później.

Niestety tym razem ryzyko się nie opłaciło — trudno jednak nie pogratulować panu Wojciechowi wiedzy! Naprawdę imponująca!

Zrzut ekranu 2018-02-20 o 09.20.26

„Milionerzy” to teleturniej, który wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Zyskał ogromną popularność w ponad stu krajach na całym świecie, także w Polsce.

Ostatnie pytanie za milion złotych w historii polskiej edycji programu padło już kilkanaście razy, ale tylko raz uczestnikowi udało się na nie poprawnie odpowiedzieć. Było to 28 marca 2010 roku. Jedynym zwycięzcą „Milionerów” w polskiej edycji programu jest Krzysztof Wójcik.

RadioZET.pl/SI

Oceń