Najlepiej zarabiające programy telewizyjne. Pierwsze miejsce do przewidzenia?

18.01.2018 12:31

Który program telewizyjny zarabia najwięcej? Ukazał się raport przedstawiający zestawienie gwiazd i programów, które przynoszą telewizjom największy dochód. Kto na pierwszym miejscu?

Magda Gessler fot. ons.pl

Kolejny już raz dom mediowy MullenLowe MediaHub przygotował raport na temat najlepiej zarabiających programów telewizyjnych. Na tapet wzięto formaty z różnych stacji telewizyjnych i już po raz kolejny na pierwszym miejscu zestawienia pojawiła się... Magda Gessler z „Kuchennymi rewolucjami”. Jak informuje raport, program w 2017 r. wygenerował dla stacji TVN aż 196,7 mln złotych przychodów reklamowych

Tuż za kulinarnym show uplasował się teleturniej „Milionerzy” prowadzony przez Huberta Urbańskiego z przychodami na poziomie 127,1 mln zł. Na trzecim miejscu znalazł się „Nasz nowy dom” - program Polsatu prowadzony przez Katarzynę Dowbor. Format ten przyniósł z reklam przychód w wysokości 109,9 mln zł. Na miejscu czwartym jest talent show „Twoja twarz brzmi znajomo” emitowane przez Polsat. Tu jednak przychody wyniosły już zdecydowanie mniej niż w przypadku „Kuchennych rewolucji” - „zaledwie” 91.2 mln zł. Pierwszą piątkę zamyka serial kryminalny z porucznikiem Borewiczem w roli głównej - a dokładnie mówiąc Bronisławem Cieślakiem jako detektywem Malanowskim, czyli „Malanowski&Partnerzy”. Przyniósł on Polsatowi ponad 86 mln. zł.

Kto zajął kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce? Kolejna są to: „Jaka to melodia” z Robertem Janowskim (73,8 mln zł), „Jeden z dziesięciu” (65,2), „Masterchef” (56,4), „Mam talent” (56,3) oraz „The Brain. Genialny umysł” (54,9).

Z zestawienia wypadł „Taniec z gwiazdami”, ale większym zaskoczeniem może być spektakularny powrót „Milionerów”.

RadioZET.pl/SA

Oceń