Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pierwszy polskojęzyczny serial Netflixa. Obsada? Musiał, Chyra i Więckiewicz. Kto jeszcze?

17.01.2018 08:42
xxx zet

Według nieoficjalnych informacji w pierwszym polskojęzycznym serialu produkcji Netflixa pojawią się m.in. Zofia Wichłacz, Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz i Maciej Musiał. Reżyserkami produkcji są Agnieszka Holland i Kasia Adamik.

Pierwszy polskojęzyczny serial Netflixa. Obsada? Musiał, Chyra i Więckiewicz. Kto jeszcze? fot. ons.pl

Polskojęzyczny serial Netflix

Światowa premiera serialu w serwisie Netflix przewidziana jest na 2018 rok. Produkcja ma kontynuować tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i przedstawiać alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła.

Z udostępnionych informacji wynika, że akcja ma dziać się w 2002 roku, dwadzieścia lat po ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce.

Po dwudziestu latach pokoju i dobrobytu przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie zmieni polską rzeczywistość i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju oraz całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Serwis Filmstart.pl podał kilka nazwisk aktorów, którzy zagrają w produkcji. Będą to zatem Zofia Wichłacz, Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Maciej Musiał, Robert Więckiewicz i Patrycja Wolny.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie odbędzie się premiera serialu. Nie podano także tytułu. Netflix na razie nie komentuje projektu.

RadioZET.pl/SI/Wirtualne Media

Oceń