Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Oscary 2019: Olivia Colman najlepszą aktorką pierwszoplanową

25.02.2019 05:01

Jedną z oscarowych kategorii, która wzbudza najwięcej emocji, jest wybór najlepszej aktorki pierwszoplanowej. W tym roku nagrodę odebrała Olivia Colman za rolę w „Faworycie”.

Oscary 2019: Olivia Colman najlepszą aktorką pierwszoplanową fot. Invision/Invision/East News

Gala rozdania Oscarów co roku wzbudza ogromne emocje. Kinomani z zainteresowaniem śledzą wyniki wszystkich kategorii, nie jest jednak tajemnicą, że jedną z najważniejszych jest wybór najlepszej aktorki pierwszoplanowej. W zeszłym roku bezkonkurencyjna okazała się Frances McDormand za rolę w „Trzy billboardy z Ebbing Road”.

Oscar 2019 dla najlepszej aktorki

W tym roku walka o nagrodę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej również była wyjątkowo zacięta. Sporo mówiło się o szansach Mellisy McCarthy za rolę w „Can you ever forgive me?”, niespodziankę mogła również sprawić Lady Gaga kreacją w „Narodzinach gwiazdy”. Wśród nominowanych znalazły się również: Yalitza Aparicio za „Romę”, Glenn Close za „The Wife” oraz Olivia Colman („Faworyta”).

Ostatecznie kapituła zdecydowała się przyznać Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej Olivii Colman. Nagroda, choć niewątpliwie zasłużona, była małym zaskoczeniem tegorocznej gali.

Zanim Colman zagrała swoją oscarową rolę, mogliśmy oglądać ją między innymi w „Żelaznej damie”, „Lobster” oraz „Morderstwie w Orient Expressie”. Za rolę w „Faworycie” otrzymała również nagrodę Złoty Glob 2018.

Zobacz wszystkich nagrodzonych: LISTA ZWYCIĘZCÓW OSCARY 2019

Olivia Colman fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News

RadioZET.pl/MF

Oceń