Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polak gwiazdą indyjskiego talent show. Kim jest Michał Rudaś?

22.08.2018 14:16

Michał Rudaś to wokalista, którego z pewnością kojarzą fani polskich programów muzycznych. Rudaś brał udział m.in. w „Jaka to melodia” czy „Tańcu z gwiazdami”, ale w obszarze jego największych zainteresowań jest muzyka indyjska. Postanowił wziąć udział w jednym z tamtejszych programów talent show. Teraz ma szansę na wygraną.

Polak w indyjskim talent show fot. Instagram

„Dil Hai Hindustani” to indyjski talent show, w którym udział bierze Michał Rudaś — Polak, których kocha indyjską muzykę.

Polak w hinduskim talent show

Program ten przypomina znane u nas programy „Idol” czy „The Voice of Poland”, jednak zasadnicza różnica polega na tym, że językiem, w którym śpiewają uczestnicy, jest hindi. Jak w jednym z odcinków powiedział Rudaś, traktuje Indie jak swój drugi dom. I widać, że Hindusi też go pokochali, a teraz ma szansę stać się u nich prawdziwą gwiazdą.

Michał wyjaśnił, że do programu został zaproszony przez łowcę talentów, który znalazł jego występy w internecie. „Skusiła mnie przede wszystkim możliwość przeżycia artystycznej przygody w moich ukochanych Indiach” — cytuje NaTemat.

Kim jest Michał Rudaś?

Michał wielokrotnie wyjeżdżał do Indii. Od lat jest zafascynowany tamtejszą kulturą i muzyką i każdy z takich wielotygodniowych, a nawet wielomiesięcznych wyjazdów poświęcał na to, by uczyć się języka i śpiewu. Teraz ta nauka może okazać się dla niego przepustką do kariery w kraju liczącym 1,3 miliarda ludzi. Z powodzeniem przechodził przez kolejne etapy „Dil Hai Hindustani”, a teraz ma szansę na wielki finał.

Michał Rudaś od wielu lat interesuje się muzyką. Swoich sił próbował już w kilku polskich programach. Działał też z gospelowym chórem Trzecia Godzina Dnia, grał też w musicalach Teatru Muzycznego „Roma”. Ważnym momentem w jego karierze okazał się występ w programie „Jaka to melodia?”, w którym śpiewał polskie i zagraniczne przeboje. Potem zaczął występować też w „Tańcu z gwiazdami”. Po pewnym czasie z obydwu programów zrezygnował.

Teraz ma szansę podbić serca Hindusów. Czy to mu się uda? Tego mu życzymy.

RadioZET.pl/NaTemat/plejada/SA

Oceń