Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polska aktorka miała poważny wypadek samochodowy. "Poczułam, jak ulotne jest życie"

03.01.2019 10:31

Agnieszka Grochowska pod koniec 2018 roku brała udział w zdjęciach do nowego filmu "Teen Spirit". W wywiadzie zdradziła, że przeżyła wtedy poważny wypadek samochodowy, w którym otarła się o śmierć. W jakim stanie jest aktorka?

Polska aktorka miała poważny wypadek samochodowy. "Poczułam, jak ulotne jest życie" fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Agnieszka Grochowska to polska aktorka, która swoje pierwsza artystyczne kroki stawiała w produkcjach Teatru Telewizji. Na ekranach kin po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć ją w "AlaRM" z 2002 roku. Przełomem w jej karierze okazała się jednak rola w "Pręgach", gdzie wystąpiła u boku Michała Żebrowskiego. Kreacja Tatiany zapewniła jej nominację do Polskiej Nagrody Filmowej oraz Europejskiej Nagrody Filmowej. Zdobyła statuetkę Złotego Lwa za najlepszą rolę drugoplanową w filmie "Trzy minuty. 21:37" oraz najlepszą rolę pierwszoplanową w "Obcym niebie". W 2014 roku została odznaczona brązowym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

ZOBACZ: "Miłość jest wszystkim". Komedia romantyczna z Olafem Lubaszenko i Agnieszką Grochowską

Agnieszka Grochowska fot. VIPHOTO/East News

Agnieszka Grochowska miała poważny wypadek

Pod koniec 2018 roku Agnieszka Grochowska przebywała we Włoszech, gdzie brała udział w zdjęciach do nowej międzynarodowej produkcji. W "Teen Spirit" wystąpi u boku między innymi Elle Fanning, czyli księżniczki Aurory z "Czarownicy". Jak zdradziła Grochowska w rozmowie z "Dobrym Tygodniem", podczas kręcenia jednej ze scen w Rzymie miała bardzo poważny wypadek. Samochód, którym jechała aktorka, dachował. Agnieszka przyznaje, że otarła się o śmierć.

- Samochód dachował, moja koleżanka, która prowadziła, była poważniej ranna.

Świadkowie wydarzenia mieli mówić o cudzie. Wypadek wyglądał naprawdę bardzo poważnie i część ekipy filmowej podejrzewała, że doszło do tragedii. Grochowska miała wiele szczęścia, skończyło się bowiem na zadrapaniach i siniakach. Jednak traumatyczne przeżycie mocno wpłynęło na aktorkę.

- Poczułam na własnej skórze, jak ulotne jest życie, jak łatwo i bez sensu może się skończyć… Obiecałam sobie, że będę się cieszyła wszystkim i pytanie: "Po co?" zastąpi: "Dlaczego nie" - zdradziła w wywiadzie.

Mamy nadzieję, że Agnieszka stworzy w "Teen Spirit" kolejną świetną kreację aktorską, a dalsze prace nad filmem przebiegną bez przykrych incydentów.

Agnieszka Grochowska fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

RadioZET.pl/MF

Oceń