Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Powstanie „Pasja 2”. Reżyserem znów Mel Gibson. A kto zagra Jezusa?

01.02.2018 13:08

Niespełna 15 lat temu powstał film „Pasja” w reżyserii Mela Gibsona. Była to jedna z najbardziej kasowych produkcji ostatnich dziesięcioleci. Nic dziwnego, że pojawiły się pomysły stworzenia drugiej części obrazu. Wiadomo już nawet, kto zagra Jezusa.

Pasja druga część Mel Gibson fot. ons.pl

Film „Pasja” na ekrany kin wszedł w 2004 roku i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wzbudzał mieszane uczucia — jedni widzieli w nim dzieło sztuki, inni przerażający obraz aż nazbyt przepełniony przemocą. Mimo to szacowany dochód z tej produkcji wyniósł około 612 milionów dolarów. Film nominowany był do wielu prestiżowych nagród — w tym trzykrotnie do Oscara. Czy zatem może nas dziwić, że blisko 15 lat po „Pasji” pojawił się zamysł stworzenia kolejnej części?

Okazuje się, że druga część filmu zapowiadana pod tytułem „Resurrection” nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Jak donoszą zagraniczne media, wiadomo już, że reżyserią dzieła zajmie się — tak jak w pierwszej części — Mel Gibson. Ponadto do swojej roli wróci Jim Caviezel, który grał Jezusa. Aktor ujawnił to w rozmowie z USA Today i jednocześnie potwierdził ostatecznie, że film rzeczywiście powstanie. Caviezel stwierdził, że „to będzie największy film w historii”.

Nakręcenie „Pasji” kosztowało ponad 30 milionów dolarów. W filmie zagrali m.in. Monica Bellucci jako Maria Magdalena, Maia Morgenstern jako Maria, a także Rosalinda Celentano w roli Szatana.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpoczną się prace nad drugą częścią „Pasji” ani kiedy planowana jest kinowa premiera nowego dzieła.

RadioZET.pl/SA

Oceń