Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pytanie z Milionerów: czym są zołzy?

16.05.2018 11:15

We wtorkowym odcinku Milionerów (15.05.) jeden z uczestników musiał odpowiedzieć na pytanie o... zołzy. Co oznacza to popularne określenie?

Milionerzy pytanie zołzy fot. screen Milionerzy

Pana Adam był drugim graczem, który podczas wtorkowego odcinka Milionerów (15.05.) zasiadł obok Huberta Urbańskiego, by zawalczyć o główną wygraną. Student medycyny na początku miał nieco problemów przy pytaniu o to, czego nie cumujemy, jednak kolejne zagadnienia okazały się dużo łatwiejsze. Dłuższą chwilę zastanawiał się nad pytaniem za 5 tysięcy złotych i przydała mu się wiedza z jego studiów.

Milionerzy - 99 odcinek: Turecki Potok - co to jest?

Pytanie z Milionerów

W pytaniu "Zołzy to kobiety o trudnym obyciu, ale też..." uczestnik skorzystał z koła ratunkowego 50:50, dzięki czemu ostatecznie udało się mu zaznaczyć prawidłową z następujących odpowiedzi:

A: te miłe i dobre; B: sos po kaszubsku; C: choroba zwierząt; D: pasożyty przewodu pokarmowego.

1

O którą odpowiedź chodzi? Po zastosowaniu koła ratunkowego pozostały odpowiedzi B i C. Prawidłowa okazała się ta druga: zołzy to także choroba zwierząt.

Gracz w kolejnych pytaniach świetnie sobie radził i po zdobyciu gwarantowanej sumy 40 tysięcy złotych, w kolejnym odcinku zawalczy o nagrodę główną.

RadioZET.pl

Oceń