Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Ewelina Pacyna, Michał Adamski
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Quentin Tarantino przyjedzie do Polski. Reżyser odbierze nagrodę na festiwalu w Toruniu

30.10.2019 12:49

Quentin Tarantino, twórca wielu cenionych i nagradzanych filmów, przyjedzie do Polski. Reżyser zagości w Toruniu na festiwalu EnergaCAMERIMAGE.

Quentin Tarantino fot. Instagram.com/Tarantinoxx

Quentin Tarantino przyjedzie do Polski. Reżyser odbierze nagrodę w Toruniu

Quentin Tarantino przyjedzie do Polski w listopadzie. Twórca wielu filmowych hitów pojawi się na festiwalu  EnergaCAMERIMAGE w Toruniu. Na wydarzeniu, które dokładnie nazywa się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych, reżyser odbierze główne wyróżnienie. 16 listopada zarówno Quentin Tarantino, jak i autor zdjęć do filmu „Pewnego razu... w Hollywood” Robert Richardson odbiorą nagrodę dla duetu Autor Zdjęć-Reżyser. Jak donoszą organizatorzy toruńskiego wydarzenia, artyści odbiorą wyróżnienie osobiście, ale również opowiedzą festiwalowej publiczności o nowym projekcie, za który dostali nagrodę.

Festiwal EnergaCAMERIMAGE odbędzie się w dniach 9-16 listopada w Toruniu. Głównymi nagrodami przyznawanymi podczas wydarzenia są Złota, Srebrna i Brązowa Żaba, wręczane operatorom w konkursie filmów fabularnych (tzw. konkurs główny).

Quentin Tarantino: Jakie filmy wyreżyserował?

Quentin Tarantino jest twórcą wielu cenionych i nagradzanych filmów. Do najważniejszych filmowych dzieł amerykańskiego reżysera należą m.in. „Pulp fiction”, „Wściekłe psy”, „Kill Bill”, „Bękarty wojny”, „Django” oraz najnowszy film z udziałem m.in. Brada Pitta i Leonardo DiCaprio – „Pewnego razu... w Hollywood”.

Zagłosuj

Lubisz filmy Quentina Tarantino?

RadioZEt.pl/SW

Oceń