Roman Polański w filmie Tarantino zostanie zagrany przez Polaka

28.08.2018 11:39

Rafał Zawierucha jako Roman Polański w filmie Quentina Tarantino „Once Upon A Time in Hollywood” – zapadła ostateczna decyzja co do tego, kto zagra polskiego reżysera. Do tej roli Tarantino wybrał właśnie Rafała Zawieruchę. Kim jest ten aktor i z jakich innych filmów go znamy?

Rafał Zawierucha fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Quentin Tarantino obsadzi Rafała Zawieruchę w roli Romana Polańskiego w filmie „Once Upon A Time in Hollywood” – taką informację przekazały zagraniczne media. Już od dłuższego czasu spekulowano, że amerykański reżyser najchętniej widzi w swoim filmie jakiegoś polskiego aktora. Teraz, kiedy decyzję ogłoszono, wielu kinomanów nie kryje zaskoczenia, bo Zawierucha, choć regularnie pojawia się w polskich produkcjach, to jednak najbardziej znany jest z ról w serialach „Przyjaciółki” czy „Przepis na życie”. Czy to dobry wybór Tarantino?

Rafał Zawierucha – kim jest aktor, który zagra Polańskiego?

32-letni już prawie Zawierucha jest aktorem filmowym i teatralnym, który w ostatnim czasie grywał epizody w wielu znanych polskich filmach, takich jak „Miasto 44” Janka Komasy, „Powidoki” Andrzeja Wajdy i „Jack Strong” Władysława Pasikowskiego. W głównej roli mogliśmy zobaczyć go w filmie Andrzeja Barańskiego „Księstwo”, a w większej roli także w filmie „Bogowie”.

To wielki sukces dla Zawieruchy i ogromna szansa, bo gra u Quentina Tarantino to duży prestiż. Tylko nieliczni polscy aktorzy mają szansę zagrać u boku gwiazd Hollywood – jak Brad Pitt, Leo DiCaprio czy Margot Robbie – bo oni m.in. w obsadzie „Once Upon A Time in Hollywood” się pojawią.

Przypomnijmy, że niedawno przed podobną szansą stanął Tomasz Kot, który mógł zagrać w nowym filmie o przygodach Jamesa Bonda. Niestety, nie przypadł go gustu głównemu aktorowi: Danielowi Craigowi. Okazało się bowiem, że Craig, choć nie jest niski, przy Kocie na takiego wygląda.

Zobacz więcej: Tomasz Kot nie zagra w Bondzie przez Daniela Craiga?

„Once Upon A Time in Hollywood” – kiedy premiera?

W obsadzie znaleźli się poza wymienionymi już osobami m.in. Sydney Sweeney, Danny Strong, Clu Gulager, James Landry Hébert i Mikey Madison. Akcja filmu rozgrywać się będzie oczywiście w Hollywood – w 1969 roku, kiedy ruch hipisowski zaczął opanowywać USA. Głównymi bohaterami filmu są Rick Dalton, grany przez DiCaprio, oraz Cliff Booth (w tej roli Brad Pitt). Kiedy mężczyźni mają już rzucić wszystko i wyjechać do Włoch w poszukiwaniu sławy, plany krzyżują im tragiczne wydarzenia związane z sąsiadką Daltona – Sharon Tate – czyli żoną Polańskiego (w tej roli Margot Robbie).

Zdjęcia do filmu już trwają, a premiera początkowo planowana była na 9 sierpnia 2019 roku – czyli 50. już rocznicę zabójstwa Tate. Ostatecznie przesunięto ją na 26 lipca 2019.

RadioZET.pl/SA

Oceń