Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rusza watykański Netflix. Wystartuje w 2020 roku

11.10.2019 14:22

VoD VatiVision. Tak nazywa się platforma, na której widzowie będą mogli oglądać filmy i seriale o tematyce religijnej. Platforma potocznie nazywana "watykańskim Netflixem" wystartuje w 2020 roku.

Watykan fot. Shutterstock

 Rusza "watykański Netflix"

VatiVision to platforma, na której znajdą się seriale, filmy dokumentalne oraz pełnometrażowe o tematyce religijnej.

 "To dla mnie powód do wielkiej dumy [...] Kierujemy VatiVision do grupy docelowej, która do tej pory była zaniedbywana. Mamy ambitne cele, zwłaszcza pod względem jakości i oryginalności treści, ale także dystrybucji naszych produkcji i oczekujemy, że potencjalna widownia może objąć zasięgiem 1,3 mld katolików " - podkreśla  VatiVision Luca Tomassini.

shutterstock_439742272 fot. Shutterstock

VatiVision: Kiedy platforma będzie dostępna dla widzów?

Jak zapowiadają twórcy serwisu, pomysł zrodził się z potrzeby dostarczenia wartościowych treści religijnych. Dodają również, że na platformach typu Netflix widzowie religijnych filmów, nie są w stanie znaleźć nic wartościowego dla siebie. Na razie nie wiadomo, kiedy serwis będzie dostępny dla polskich widzów oraz ile będzie kosztować. Warto podkreślić, że za VatiVision odpowiedzialny jest włoski operator Vetrya i spółka medialna Officina de la Comunicazione, która współpracowała z Watykanem przy produkcjach kulturalnych i religijnych. Vativision będzie dostępny dla widzów w pierwszym kwartale 2020 roku.

Zagłosuj

Oglądasz religijne filmy?

Oceń