Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Spin doktor to... Odpowiedź na pytanie z "Milionerów"

27.08.2018 21:11

Spin doktor to... — takie pytanie usłyszał w 108. odcinku „Milionerów” uczestnik Jakub Zalewski z Gdańska. Oto poprawna odpowiedź.

Milionerzy spin doktor fot. screen Player.pl

Spin doktor to... - takie pytanie usłyszał w 108. odcinku "Milionerów" pan Wojciech Kowalewski z Warszawy. Przez wszystkie pytania przechodził bardzo szybko, jednak tu zdecydował się na pomoc publiczności.

Spin doktor to... - kim jest spin doktor?

A: chiropraktyk; B: ortopeda;C: kręgarz; D: spec od PR-u

Które to nie tupet?

Pytanie o spin doktora zaskoczyło nieco uczestnika "Milionerów". Na szczęście miał do dyspozycji nadal wszystkie koła ratunkowe. Zdecydował się na pomoc publiczności. Ta podpowiedziała, że odpowiedź D. Aż 56 procent osób na to wskazało. Gracz uznał, że to z pewnością spec od PR-u i zaufał publiczności.

"Jakże się cieszę, bo to poprawna odpowiedź" - powiedział Hubert Urbański. Pan Jakub Zalewski przeszedł do dalszej gry.

Hajduczek Zagłoby - co to jest?

Bodo Kox - kto w jego filmie kryje się w szafie?

Spin doktor: kto to? Skąd taka nazwa?

Okazuje się, że choć angielskie słowo "spin" wskazuje, że musi chodzić o kręgosłup, to jednak w rzeczywistości "spin" to określenie w socjotechnice (public relations) mocno zniekształconego portretu rzeczywistości na czyjąś korzyść, w związku z jakimś wydarzeniem lub sytuacją, którego głównym celem jest uzyskanie subiektywnie najlepszego rezultatu. W świecie mediów i polityki forma spin jest rozumiana w sposób metaforyczny i oznacza stronniczą lub „skrzywioną” informację, która ma na celu tworzyć korzystne wrażenie w oczach opinii publicznej; interpretację oraz punkt widzenia - informuje Wikipedia.

RadioZET.pl/SA

spin doktor kto to; kim jest spin doktor

Oceń
Tagi