Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

„Stulecie Winnych” – nowy serial TVP z Kingą Preis. Hit na miarę „Korony Królów”?

28.06.2018 15:10

„Stulecie Winnych” – taki tytuł nosi nowy serial realizowany na zlecenie TVP, do którego zdjęcia właśnie ruszyły. W obsadzie znaleźli się m.in. Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Olaf Lubaszenko i Rafał Królikowski. Będzie hit?

Kinga Preis fot. Jacek Dominski/REPORTER/EAST NEWS

„Stulecie Winnych” będzie adaptacją powieści Ałbeny Grabowskiej pod tym samym tytułem. Produkcja przedstawiać będzie losy rodziny z podwarszawskiego Brwinowa. Akcja serialu toczyć się będzie przez sto lat – od chwili wybuchu I wojny światowej. Cała opowieść zaczyna się krótko przed wybuchem wojny. Na świat przychodzą dziewczynki Maria i Anna. Ich matka umiera w trakcie porodu, a ojciec po jej śmierci próbuje samotnie wychowywać dzieci. Rodzina musi uporać się z problemami i trudnościami związanymi z wojną oraz zmianami społecznymi i politycznymi.

„Stulecie Winnych” – nowy serial TVP

Jak informuje serwis Wirtualne Media, zdjęcia do projektu ruszyły już w maju 2018, a w obsadzie serialu znajdzie się wielu znanych aktorów: m.in. Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Arkadiusz Janiczek, Olaf Lubaszenko, Rafał Królikowski, Adam Ferency i Roman Gancarczyk.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, na którym kanale pojawi się „Stulecie Winnych”, ani kiedy przewidywane jest zakończenie zdjęć.

RadioZET.pl/SA

Oceń