Sztuka teatralna o Annie Przybylskiej już wkrótce

30.01.2018 16:33

To już ponad trzy lata od śmierci Anny Przybylskiej. W tym czasie ukazała się książka biograficzna o aktorce. Zaczęto także mówić o możliwości powstania filmu o zmarłej gwieździe. Póki co o filmie przycichło, jednak okazuje się, że trwają prace nad sztuką teatralną o życiu Przybylskiej.

Anna Przybylska fot. ons.pl

Spektakl, który inspirowany jest życiem Przybylskiej, zobaczyć będzie można w warszawskim Teatrze Studio. Jak w rozmowie z serwisem WP Gwiazdy informują pomysłodawcy sztuki, nosiła będzie ona tytuł „P-Aniulka”, choć na razie jest to tytuł roboczy i może on jeszcze się zmienić. Nie wiadomo, kto dokładnie miałby w spektaklu zagrać, ani kiedy dokładnie zostanie on wystawiony. Wcześniej datę premiery planowano na wiosnę 2018.

Wiadomo, że w rolę Ani Przybylskiej wcielić się ma — co jest bardzo zaskakujące — mężczyzna – aktor Sylwester Sitkowiak, znany z grania różnych ról kobiecych. Sama sztuka będzie musicalem, w którym pojawić się mają utwory Ewy Bem, Hanny Banaszak czy Krzysztofa Krawczyka.

Jak zdradził wcześniej reżyser sztuki, nie będzie to próba odtwarzania życia aktorki, tylko historia o nas samych. „Chcemy ją pokazać, bo podobna jest do historii Przybylskiej, jeszcze bardziej w krzywym zwierciadle”.

Anna Przybylska odeszła 5 października 2014 roku po przegranej walce z nowotworem trzustki. Miała 36 lat.

RadioZET.pl/WP/SA

Oceń