Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

To zdarzy się po raz pierwszy w historii festiwalu w Opolu: jeden z koncertów zostanie przerwany

07.06.2018 13:42

Po raz pierwszy w historii festiwalu w Opolu jeden z koncertów zostanie na pewien czas przerwany. Jacek Kurski zdradza: to przez "nadpodaż znakomitego kontentu". Wyjaśniamy, o co chodzi.

opole fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/EASTNEWS

Opole 2018 rusza już w piątek, 8.06. Festiwal zakończy się w poniedziałek 11.06. koncertem "Sceny alternatywnej". Impreza tradycyjnie - w odróżnieniu od ubiegłorocznej - odbędzie się w Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu. Festiwal składał się będzie z czterech koncertów: "Przebój na mundial", "Debiuty", "Premiery", "Od Opola do Opola" i "Piosenka ci nie da zapomnieć".

Jeden z tych koncertów zostanie przerwany, a powodem tego jest - jak określił to Jacek Kurski - "nadpodaż kontentu". O co chodzi? O mecz Polska - Chile, który odbędzie się tego samego dnia, co pierwszy opolski koncert. (Polska-Chile: transmisje online i w tv). Z myślą o wszystkich fanach piłki nożnej, ale i tych, którzy chcą oglądać wydarzenia w Opolu, w godzinach od 20:40 do 22:35 festiwal ucichnie, by móc kibicować Polakom, grającym na INEA Stadionie w Poznaniu. Co ważne, przybyli do amfiteatru zobaczą spotkanie na telebimie.

Po zakończeniu meczu około godziny 22.35 TVP1 dokończy „Przebój na Mundial”, a druga część widowiska muzycznego potrwa ponad godzinę. Tuż przed północą (godz. 23.50) widzowie obejrzą koncert „Debiuty” z udziałem artystów, którzy po raz pierwszy zaprezentują się na opolskiej scenie.

- Po raz pierwszy, a może jedyny w historii Festiwalu w Opolu zdarzy się coś takiego. Wielką radością telewizji publicznej jest posiadanie nadpodaży znakomitego kontentu - powiedział Kurski w rozmowie z serwisem Wirtualne Media. - W połowie czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa świata w piłce nożnej, które transmitujemy na antenach TVP. Zatem termin 8-10 czerwca był jedynym wolnym terminem dla nas i dla opolskiego amfiteatru - wyjaśnia prezes TVP.

Chcesz oglądać Opole 2018? Sprawdź telewizyjne transmisje z festiwalu, godziny koncertów i inne informacje o wydarzeniu.

Opole 2018: TRANSMISJE TV i online - gdzie i o której oglądać na żywo?

Opole 2018 - bilety: gdzie kupić i od kiedy są w sprzedaży?

RadioZET.pl/SA

Oceń
Tagi