Tomasz Kot i Zofia Wichłacz w serialu BBC „World on fire”. Będzie hit?

29.11.2018 12:34

Po świetnej roli w „Zimnej wojnie” Tomasz Kot i Joanna Kulig zyskali na Zachodzie sporą rozpoznawalność. Tomasz Kot, choć nie udało mu się zdobyć roli u Tarantino, dostał angaż do serialu BBC opowiadającego o czasach II wojny światowej. Obok niego w „World on fire” wystąpi aktorka „Miasta 44”, „Powidoków” i serialu „Rojst” Zofia Wichłacz. Gwiazdą produkcji będzie zdobywczyni Oscara Helen Hunt oraz znany m.in. z „Gry o tron” Sean Bean.

Tomasz Kot fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EAST NEWS

„World on fire” produkcji BBC przedstawiać będzie historię II wojny światowej oczami zwykłych obywateli różnych krajów. W obsadzie znaleźli się polscy aktorzy: Tomasz Kot i Zofia Wichłacz. W serialu wystąpią także hollywoodzka gwiazda i zdobywczyni Oscara Helen Hunt oraz Sean Bean. Wiele wskazuje na to, że będzie to świetny serial.

Tomasz Kot w serialu BBC

Za dzieło odpowiedzialny będzie producent i scenarzysta Peter Bowker, który ma na koncie nominację do nagrody BAFTA 2009 za serial „Okupacja”. Serial liczył będzie siedem odcinków, które ukazywać będą pierwszy rok II wojny światowej widziany z perspektywy obywateli Wielkiej Brytanii, Polski, Francji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Każdy z odcinków będzie osobną historią, osadzoną w różnych miejscach konfliktu – i po różnych jego stronach. W pierwszym odcinku zobaczymy, jak wojna toczy się w Polsce. Sezon kończyć się będzie na Bitwie o Anglię.

Realizacja ruszyła w październiku. „World on fire” będzie powstawać m.in. w Pradze, Paryżu, Manchesterze oraz Berlinie.

Dla Tomasza Kota serial będzie ważną okazją do zaprezentowania się zagranicznej publiczności.

Przypomnijmy, że latem pojawiły się informacje o tym, że polski aktor miał chrapkę na jedną z ról w nowej części przygód Bonda. Niestety angażu nie zdobył, bo – podobno – nie przypadł do gustu Danielowi Craigowi.

RadioZET.pl/SA

Oceń
Tagi