„Twój Vincent" coraz bliżej Oscara!

13.11.2017 10:19

Film „Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana znalazł się na liście animacji, które zakwalifikowały się wstępnie do wyścigu po nominację do Oscara.

 „Twój Vincent" coraz bliżej Oscara! fot. YouTube

Animacja „Loving Vincent" (polski tytuł to „Twój Vincent") w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana opowiada o życiu i zagadkowej śmierci Vincenta van Gogha. Ten wyjątkowy film będzie rywalizował o nominację do Oscara z produkcjami takimi jak: „Lego Batman: Film", „Auta 3" czy „"Gru, Dru i Minionki". Oficjalne nominacje do Oscara ogłoszone zostaną 23 stycznia 2018.

Choroba, szaleństwo czy... zatrucie farbami? Co zabiło Vincenta van Gogha?

– 27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? "Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie –  można przeczytać o filmie „Twój Vincent" w oficjalnym komunikacie dystrybutora.

Od czasu międzynarodowej premiery „Twojego Vincenta" na prestiżowym festiwalu w Annecy filmowa historia o tajemniczej śmierci van Gogha była chwalona przed media na całym świecie. Film doczekał się znakomitych recenzji także w Polsce. Trzymamy kciuki nie tylko za nominację, lecz także za samą nagrodę.

RadioZET.pl/SI

Oceń