Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Urodziny Bogumiły Wander. „Najpiękniejsza spikerka na Woronicza” skończyła 75 lat

08.10.2018 11:27

Bogumiła Wander jest, obok Krystyny Loski, jedną z najpopularniejszych spikerek Telewizji Polskiej. Od połowy lat siedemdziesiątych zapowiadała programy TVP i TVP 2. Przez wielu nazywana była „najpiękniejszą spikerką na Woronicza”. 7 września skończyła 75 lat.

Urodziny Bogumiły Wander. „Najpiękniejsza spikerka na Woronicza” skończyła 75 lat fot. VIPHOTO/East NewsB

Bogumiła Wander to niekwestionowana gwiazda polskiej telewizji przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego swoją karierę rozpoczynała w Łódzkim Ośrodku TVP. Następnie przeniosła się do Warszawy, gdzie od połowy lat siedemdziesiątych zapowiadała programy TVP i TVP 2. Dzięki doskonałej prezencji została zaangażowana między innymi do prowadzenia Festiwali Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Widzowie byli pod dużym wrażeniem urody pani Bogumiły, zyskała nawet przydomek „najpiękniejszej spikerki na Woronicza”. Jako prezenterka pracowała aż do 2003 roku, następnie objęła funkcję członka zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski fot. TRICOLORS/East News

75. urodziny Bogumiły Wander

Prywatnie Bogumiła Wander jest żoną słynnego żeglarza Krzysztofa Baranowskiego, który jako pierwszy Polak dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską. W niedzielę, 7 października gwiazda TVP obchodziła swoje 75. urodziny. Jak podaje „Fakt”, z okazji tego szczególnego jubileuszu mąż zabrał Wander do restauracji. Para zajęła miejsce na zewnątrz, a pani Bogumiła cieszyła się wspaniałą pogodą przy kieliszku czerwonego wina. Małżeństwo mimo długiego stażu nadal okazuje sobie czułość i romantycznie trzyma za ręce. Oczywiście z okazji urodzin życzymy Bogumile Wander dużo zdrowia i wielu kolejnych randek z ukochanym.

RadioZET.pl/fakt24.pl/MF

Oceń