Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

W której operze „zegar stary gdyby świat kuranty ciął jak z nut”?

08.08.2018 15:29

W której operze „zegar stary gdyby świat kuranty ciął jak z nut”? – to pytanie w „Milionerach” usłyszała Magda Walków z Opola w 101. odcinku, którego powtórkę mogliśmy oglądać w środę, 8 sierpnia 2018. Jaka jest poprawna odpowiedź?

Milionerzy pytanie odcinek 101 fot. screen Player.pl

W której operze „zegar stary gdyby świat kuranty ciął jak z nut”? – to pytanie w „Milionerach” usłyszała Magda Walków z Opola w 101. odcinku. Dla pani Magdy było to pytanie za gwarantowaną sumę 40 tysięcy. Okazało się jednak, że nie było ono proste. Uczestniczka nie zastanawiała się długo – poprosiła o pomoc publiczność.

W której operze „zegar stary gdyby świat kuranty ciął jak z nut”?

Oto proponowane odpowiedzi:

A: w „Halce”
B: w „Strasznym dworze”
C: w „...Krakowiakach i Góralach”
D: w „Królu Rogerze”.

Uczestniczka skorzystała z koła ratunkowego – podpowiadała jej publiczność. „Straszny dwór” zdobył ponad 3/4 głosów widowni, co było dla uczestniczki dobrym znakiem. „Mam nadzieję, że to znaczy, że państwo są pewni, bo ja, jak mam być szczera, to strzelałam w »Krakowiaków i Górali«” – powiedziała Walków. Zaufała publiczności i zaznaczyła odpowiedź B, która była poprawną odpowiedzią.

Straszny dwór – opera

Straszny dwór” to polska opera w czterech aktach skomponowana przez Stanisława Moniuszkę w latach 1861–1864. Mając cechy romantyczne i komediowe zarazem, dzieło cechuje silne zabarwienie patriotyczne. Z powyższych powodów było jednocześnie popularne wśród polskiej publiczności i zakazane przez władze rosyjskie. Premiera polska przerodziła się w wielką manifestację patriotyczną. Prapremiera miała miejsce w Warszawie, 28 września 1865. Dzieło jest uważane za najlepszą operę Moniuszki i zarazem najlepszy tego typu utwór polski XIX wieku.

Magda Walków przeszła do kolejnego pytania – za 75 tysięcy złotych o „Anioła morskiego wśród obelg.

RadioZET.pl/SA

Straszny dwór; zegar stary kuranty ciął jak z nut

Oceń
Tagi