Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zimna wojna: pierwszy polski zwiastun filmu nagrodzonego w Cannes

23.05.2018 15:30

Studio Opus Film opublikowało pierwszy oficjalny zwiastun najnowszego filmu Pawła Pawlikowskiego, zatytułowanego "Zimna wojna". Produkcja ta zyskała uznanie międzynarodowej publiczności i została nagrodzona na tegorocznym festiwalu w Cannes.

Zimna wojna zwiastun polski fot. Zimna wojna zwiastun/screen

Kiedy poinformowano, że "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego walczyć będzie o nagrodę w Cannes, krytycy nie spodziewali się produkcji tak ciekawej i klimatycznej. Okazało się, że film zachwycił publiczność, która przyjęła go długą owacją. Teraz wreszcie możemy przekonać się, o czym opowiada nowy film twórcy oscarowej "Idy". W sieci pojawił się pierwszy polski zwiastun dzieła.

Zimna wojna: o czym jest nowy film Pawła Pawlikowskiego?

"Zimna wojna" to opowieść o miłości Zuli i Wiktora, ukazana na tle powojennej Polski i Europy. Zula to młoda artystka sceniczna. Wiktor - stateczny kompozytor i pianista. Kiedy los stawia ich na swej drodze, szybko zdają sobie sprawę, że nie umieją bez siebie żyć. Niestety, choć bardzo się kochają, zauważają wkrótce, że nie potrafią żyć także razem... Akcja "Zimnej wojny" toczy się w Europie lat 50. i 60. i przedstawia też historię powstania Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze". W rolach Zuli i Wiktora zobaczymy Joannę Kulig i Tomasza Kota. Oprócz nich zobaczymy też m.in. Agatę Kuleszę i Borysa Szyca.

Oto pierwszy polski zwiastun filmu.

Polska premiera filmu zapowiedziana została na 8 czerwca 2018 roku.

RadioZET.pl/SA

Oceń
Tagi