Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

„Zimna wojna” z nominacjami do Oscara: Reakcja Borysa Szyca mówi wszystko

23.01.2019 10:21

„Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego odniosła historyczny sukces, zdobywając trzy nominacje do tegorocznych Oscarów. Ogromnej radości z tego powodu nie krył między innymi Borys Szyc. Na opublikowanym wideo widać, jak poniosły go emocje.

„Zimna wojna” z nominacjami do Oscara: Reakcja Borysa Szyca mówi wszystko fot. Instagram:@borys.szyc

Amerykańska Akademia Filmowa we wtorek, 22 stycznia ogłosiła nominacje do tegorocznych Oscarów. Polacy śledzili je w tym roku z wyjątkowym zainteresowaniem, ponieważ w gronie faworytów znajdujących się na shortliście znajdowała się „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego. Polska produkcja została wysoko oceniona przez oscarową kapitułę, uzyskując nominację aż w trzech kategoriach. Informacja ta wywołała ogromną radość zarówno wśród widzów, jak i krajowego środowiska filmowego. Oczywiście najbardziej cieszyły się osoby z obsady „Zimnej wojny” i związane z jej produkcją.

OSCARY 2019 LISTA NOMINOWANYCH: Zobacz, kto walczy o statuetkę

Reakcja Szyca fot. Instagram:@borys.szyc

Borys Szyc szaleje po nominacjach dla „Zimnej wojny”

Po ogłoszeniu nominacji dla „Zimnej wojny” filmik z podziękowaniami dla fanów nagrała między innymi Joanna Kulig. Jednak nie tylko u niej sukces filmu wywołał ogromne emocje. Borys Szyc, który w filmie wcielił się w postać Lecha Kaczmarka, opublikował na swoim Instastories serię krótkich filmików, w których relacjonuje grupowe oglądanie relacji z ogłoszenia oscarowych nominacji. W momencie ogłoszenia każdej z nominacji aktor nie mógł powstrzymać emocji. Głośne krzyki i wiwaty jasno wskazywały na to, że sukces produkcji traktuje jak swój własny i jest dumny z udziału w tak hitowej produkcji. Swoje odczucia podsumował w opublikowanym w jednym ze wpisów.

„Historyczne 3 nominacje do Oskarów dla polskiego filmu! »Zimna wojna« nominowana za najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsze zdjęcia Łukasz Żal, najlepsza reżyseria Paweł Pawlikowski!!! To niesamowite....szczęście i wzruszenie!!!!! L.A. We’re coming!!!!!! What an amazing and touching news!!! 3 nominations for »Cold War« movie!”

Reakcja Szyca nie dziwi nas ani trochę. Serdecznie gratulujemy „Zimnej wojnie” ogromnego sukcesu i trzymamy kciuki za zdobycie trzech statuetek Oscara.

Szyc fot. Instagram:@borys.szyc

RadioZET.pl/MF

Oceń