Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Złote Globy 2018. Gwiazdy na znak protestu na czarno

08.01.2018 08:52

Złote Globy 2018 za nami. Na czerwonym dywanie tradycyjnie pojawiła się cała plejada gwiazd Hollywood. Większość pań zaprezentowała się w czarnych strojach.

Złote Globy 2018. Gwiazdy na znak protestu na czarno fot. PAP

Złote Globy 2018. Gwiazdy na czarno 

Złote Globy 2018. Za nami rozdanie jednej z najważniejszych statuetek w świecie kultury i filmy. Na gali pojawiły się m.in. Meryl Streep, Jessica Chastain, Michelle Pfeiffer, Nicole Kidman, Angelina Jolie, Catherine Zeta-Jones, Heidi Klum i Isabelle Huppert.

Złote Globy 2018. Gwiazdy na czarno z przypinkami #TimesUp

Większość gwiazd wybrała czarne stylizacje ozdobione przypinkami z hasłem #TimesUp na znak protestu przeciwko molestowaniu seksualnemu w Hollywood. 

– Cenię prasę bardziej niż kiedykolwiek wcześniej; teraz, gdy staramy się odnaleźć w tych skomplikowanych czasach. To, co wiem na pewno, to fakt, że mówienie prawdy jest najpotężniejszą bronią, jaką posiadamy. I jestem szczególnie dumna i zainspirowana przez kobiety, które poczuły się silne na tyle, by mówić o swoich historiach – powiedziała Oprah Winfrey, która odebrała nagrodę Cecila B. DeMille'a. W ten sposób gwiazda amerykańskiej telewizji nawiązała do skandalu z udziałem producenta Harveya Weinsteina, który został oskarżony przez kilkadziesiąt kobiet o molestowanie seksualne. Ujawnienie afery przyczyniło się do powstania ruchu "#metoo", w ramach którego wiele kobiet zaczęło otwarcie mówić o sytuacjach, w których stały się ofiarami molestowania.

Złote Globy rozdane! Ceremonia pod znakiem #metoo, mocne przemówienie Oprah Winfrey

Złote Globy są coroczną nagrodą filmową i telewizyjną przyznawaną przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. 75. gala rozdania Złotych Globów odbyła się już 7 stycznia 2018 roku, a poprowadził ją Seth Meyers.

RadioZET.pl/SI

Oceń