Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Znamy obsadę serialowego "Wiedźmina". Czy Netflix zaskoczył fanów?

11.10.2018 10:30

Chyba żaden serial zapowiadany przez Netflix nie wzbudza w Polakach takich emocji jak ekranizacja "Wiedźmina" Andrzeja Sapkowskiego. W środę platforma opublikowała aktorów, którzy wcielą się w głównych bohaterów. Czy fani będą zadowoleni z obsady?

Znamy obsadę serialowego "Wiedźmina". Czy Netflix zaskoczył fanów? fot. Instagram:@game.signal

Saga o Wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego to bez wątpienia największy sukces krajowej literatury fantasty. Popularny AS stworzył spójne uniwersum i zapadających w pamięć bohaterów, którzy funkcjonują w niejednoznacznym moralnie uniwersum. Książki zostały wydane w ponad dziesięciu wersjach językowych, w tym chińskiej i amerykańskiej. Ogromną popularność przyniosły również Wiedźminowi gry komputerowe studia CD Projekt RED. Część trzecia została obsypana nagrodami i przez wielu graczy i ekspertów uznana za jedną z najlepszych gier w historii komputerowej rozgrywki. Nic więc dziwnego, że zapowiedź serialu opartego na opowiadaniach Sapkowskiego wzbudziła ogromne zainteresowanie. Fani z niecierpliwością czekali na informację, kto zagra w serialowej wersji przygód zabójcy potworów. We wrześniu dowiedzieliśmy się, że w rolę Geralta wcieli się Henry Cavill. W środę Netflix opublikował listę kolejnych aktorów, którzy zagrają kluczowe dla fabuły postacie.

Obsada serialowego "Wiedźmina"

Duże kontrowersje wzbudziły doniesienia na temat serialowej Ciri, w którą miała wcielić się czarnoskóra aktorka. Według wielu fanów nie byłoby to zgodne z książkowym kanonem. Jak się okazuje, obawy okazały się nieuzasadnione. W roli Dziecka Niespodzianki zobaczymy Freyę Allan znaną między innymi z "Wojny Światów". Czarnoskóra aktorka Mimi Ndiweni zagra Fringillę Vigo, nilfgaardrdzką czarodziejkę. W roli ukochanej Geralta, Yennefer, zobaczymy Anyę Chalotrę.

Rola królowej Calanthe przypadła Jodhi May z "Gry o Tron", a druida Myszowora zagra Adam Levy ("Knightfall"). Z kolei jako nazanczoną Czrnym Słońcem księżniczkę Renfri zobaczymy Millie Brady. Poza nimi na ekranie pojawią się także: Björn Hlynur Haraldsson (jako Eist), Therica Wilson-Read  (Sabrina) oraz MyAnna Buring  (Tissaia). Wbrew zapowiedziom jak dotąd w obsadzie nie pojawił się żadne polski aktor. DO obsadzenia zostało jednak jeszcze wiele ról. 

Obsada Wiedźmina fot. facebook.com/netflixpolska

RadioZET.pl/MF

Oceń