Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Znamy obsadę serialowego "Wiedźmina". Czy Netflix zaskoczył fanów?

11.10.2018 10:30

Chyba żaden serial zapowiadany przez Netflix nie wzbudza w Polakach takich emocji jak ekranizacja "Wiedźmina" Andrzeja Sapkowskiego. W środę platforma opublikowała aktorów, którzy wcielą się w głównych bohaterów. Czy fani będą zadowoleni z obsady?

Znamy obsadę serialowego "Wiedźmina". Czy Netflix zaskoczył fanów? fot. Instagram:@game.signal

Saga o Wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego to bez wątpienia największy sukces krajowej literatury fantasty. Popularny AS stworzył spójne uniwersum i zapadających w pamięć bohaterów, którzy funkcjonują w niejednoznacznym moralnie uniwersum. Książki zostały wydane w ponad dziesięciu wersjach językowych, w tym chińskiej i amerykańskiej. Ogromną popularność przyniosły również Wiedźminowi gry komputerowe studia CD Projekt RED. Część trzecia została obsypana nagrodami i przez wielu graczy i ekspertów uznana za jedną z najlepszych gier w historii komputerowej rozgrywki. Nic więc dziwnego, że zapowiedź serialu opartego na opowiadaniach Sapkowskiego wzbudziła ogromne zainteresowanie. Fani z niecierpliwością czekali na informację, kto zagra w serialowej wersji przygód zabójcy potworów. We wrześniu dowiedzieliśmy się, że w rolę Geralta wcieli się Henry Cavill. W środę Netflix opublikował listę kolejnych aktorów, którzy zagrają kluczowe dla fabuły postacie.

Obsada serialowego "Wiedźmina"

Duże kontrowersje wzbudziły doniesienia na temat serialowej Ciri, w którą miała wcielić się czarnoskóra aktorka. Według wielu fanów nie byłoby to zgodne z książkowym kanonem. Jak się okazuje, obawy okazały się nieuzasadnione. W roli Dziecka Niespodzianki zobaczymy Freyę Allan znaną między innymi z "Wojny Światów". Czarnoskóra aktorka Mimi Ndiweni zagra Fringillę Vigo, nilfgaardrdzką czarodziejkę. W roli ukochanej Geralta, Yennefer, zobaczymy Anyę Chalotrę.

Rola królowej Calanthe przypadła Jodhi May z "Gry o Tron", a druida Myszowora zagra Adam Levy ("Knightfall"). Z kolei jako nazanczoną Czrnym Słońcem księżniczkę Renfri zobaczymy Millie Brady. Poza nimi na ekranie pojawią się także: Björn Hlynur Haraldsson (jako Eist), Therica Wilson-Read  (Sabrina) oraz MyAnna Buring  (Tissaia). Wbrew zapowiedziom jak dotąd w obsadzie nie pojawił się żadne polski aktor. DO obsadzenia zostało jednak jeszcze wiele ról. 

Obsada Wiedźmina fot. facebook.com/netflixpolska

RadioZET.pl/MF

Oceń