Zamknij

Gra o tron 7: streszczenia odcinków dla tych, co nie boją się spoilerów

Redakcja
17.07.2017 13:35
gra o tron 7 streszczenia co się wydarzy
fot. Screen

Streszczenia "Gry o tron" 7 do sieci wyciekły jeszcze jesienią. Teraz, kiedy premiera pierwszego odcinka nowej serii za nami, sprawdzamy, na ile mogą być prawdziwe. Czytasz na własną odpowiedzialność.

"Gra o tron" 7 - odcinek 1 już jest dostępny, a ci, którzy go oglądali, zastanawiają się z pewnością, jak dalej potoczą się losy bohaterów. Z otchłani internetu postanowiliśmy wykopać streszczenia całego siódmego sezonu "Gry o tron", by sprawdzić, jak wiele okazało się prawdą.

Jak wiadomo, już w listopadzie jeden z użytkowników serwisu Reddit opublikował krótkie opisy fabuły poszczególnych odcinków "Gry o tron" 7. Streszczenia te podobno pochodzić miały od osoby prosto z planu zdjęciowego. Co ciekawe, anonimowy użytkownik serwisu już nie pierwszy raz zdradzał, co się wydarzy w serialu i - co ważniejsze - jego zapowiedzi się sprawdzały. Jak jest tym razem? Zobaczcie, te streszczenia raz jeszcze. Jak zgadza się opis s07e01 "Gry o tron"?

"Gra o tron" sezon 7" streszczenia

Odcinek 1:

Inni zmierzają w kierunku Muru. Bran przekracza granicę Siedmiu Królestw i w okolicach Czarnego Zamku spotyka się z Eddem Tolletem.

Odcinek 2:

Jon otrzymuje wiadomość od Daenerys, która chce odzyskać władzę w Westeros. Wysyła wiadomości do lordów Siedmiu Królestw i wzywa ich, by przybyli na Smoczą Skałę. Jon wraz z Davosem wyrusza w podróż. Chce zdobyć smocze szkło, które posłuży do walki z Innymi. Dowodzenie w Winterfell przejmuje jego siostra - Sansa.

Odcinek 3:

Jon i Davos przybywają na Smoczą Skałę. Na brzegu wita ich Tyrion Lannister. Razem z Missandrei oraz Szarym Robakiem udają się na spotkanie z Daenerys. Kobieta żąda, by Jon Snow przed nią uklęknął, ale on odmawia. Opowiada jej o Innych i mówi, że zagrażają Westeros. Niestety, Daenerys w to nie wierzy. Tyrion wstawia się za Snowem, przyznając, że Jon nie jest szaleńcem. Davos chce wspomnieć o tym, że Jon zmartwychwstał, ale Snow mu nie pozwala.

Bran dociera do Winterfell, Meera wraca do domu.

Odcinek 4:

Arya przybywa do Winterfell.

Odcinek 5:

Sam wraz z Gilly i dzieckiem opuszczają Oldtown i udają się do Winterfell. Jorah Mormont spotyka się z Daenerys, a Jon dostaje informację, że Arya i Bran są w Winterfell. Tyrion namawia Jaimego Lannistera, Davosa i Bronna, by poddali się Królowej Smoków. Jego brat odmawia.

Gendry dociera do Królewskiej Przystani, gdzie natrafia na jego ślad Davosa.

Odcinek 6:

Jon, a z nim m.in. Ogar, Beric, Thoros, Tormund, Jorah oraz Gendry, ruszają w podróż, podczas której schwytać mają jednego z Innych. Snow chce w ten sposób pokazać Daenerys, że Biali Jeźdźcy są zagrożeniem i są tuż za Murem. Grupa zostaje zaatakowana przez Innych a Jon staje oko w oko z ich królem. Ginie Thoros, inni otaczają Jona i jego ekipę. Nagle pojawia się Daenerys i wraz ze swoimi smokami przepędza Innych. Niestety, nie udaje się jej uratować Jona. Niespodziewanie przybywa Benjen Stark i oddaje jonowi swojego konia.

W walce ginie jeden ze smoków i dołącza do Innych

Jak zakończy się "Gra o tron"7?

Odcinek 7 - finał sezonu

Sansa skazuje Littlefingera na śmierć. Wyrok wykonuje Arya. Sam i Bran odkrywają prawdziwe pochodzenia Jona Snowa. Okazuje się, że jest on Targaryenem o imieniu Aegon. Między Jonem i Daenerys dochodzi do intymnej sytuacji. Wielki Mur upada, a smok służący Innym atakuje...

Czy tak przebiegać będzie 7. sezon "Gry o tron"?

RadioZET.pl/SA