Zamknij

Grał w "Piratach z Karaibów", teraz walczy z ISIS

Redakcja
10.07.2017 15:28
Michael Enright
fot. screen

Brytyjski aktor włączył się w walkę przeciw tzw. państwu islamskiemu. Chce pomścić ofiary ataków terrorystycznych w Londynie i w jego rodzinnym mieście - Manchesterze. "Nie będę miał dla nich litości i sam jej nie oczekuję - to mogę Wam obiecać" - powiedział. Kim jest Michael Enright, aktor znany m.in. z "Piratów z Karaibów"?

Kiedyś grał w filmach, dziś walczy na wojnie - tak mógłby brzmieć skrót fabuły niejednego hollywoodzkiego filmu. Jednak ta historia dzieje się naprawdę, a jej bohaterem jest brytyjski aktor Michael Enright. "To może zabrzmi dziwnie, ale kiedy usłyszałem o zamachu na London Bridge, pomyślałem: szkoda, że mnie tam nie było (...). Złapałbym najbliższy nóż. Nie wiem, jak mogłoby się to potoczyć, ale ostatecznie mógłbym dla nich zginąć" - powiedział aktor w jednym z wywiadów deklarując swoją chęć walki z terrorystami.

Gotowość do zasilenia wojskowych szeregów aktor wyraził wiele miesięcy temu. Do akcji włączył się już w 2015 roku, obecnie działa w ramach Syryjskich Sił Demokratycznych i przebywa w mieście Ar-Raqqa w północnej Syrii. 52-letni gwiazdor, znany m.in. z ról w filmach "Piraci z Karaibów", "Stare wygi" czy "Wybuchowa para", zdradził, że niedawne wydarzenia w rodzinnym Manchesterze są dla niego motywacją do walki.

"Ten atak wywołał wiele emocji. Przywykłem do śmierci i ataków terrorystycznych, ale to było coś innego - to moje rodzinne miasto" - powiedział przywołując zamach w Manchester Arena.

Michael Enright jest jednym z wielu, którzy udali się do Rożawy, by walczyć z tzw. "państwem islamskim". Większość ochotników, którzy dołączają do SDF, to osoby z doświadczeniem wojskowym. Enright takiego doświadczenia nie ma, ale przeszedł odpowiednie przeszkolenie. "Każdego dnia walki przeciw ISIS, tu, w Syrii, jestem pierwszym chętnym do wykonania jakiegoś zadania" - powiedział.

RadioZET.pl/telegraph.co.uk/SA