Zamknij

HBO zhakowane - wyciekły odcinki "Gry o tron" i innych seriali

Redakcja
01.08.2017 10:26
HBO ofiarą ataków hakerskich
fot. screen

Hakerzy zaatakowali telewizję HBO. W ataku wykradzionych zostało 1,5 terabajtów danych. Co najważniejsze, wyciekły nieemitowane jeszcze odcinki "Gry o tron" oraz kilku innych seriali. Hakerzy są w posiadaniu wielu strzeżonych informacji.

W niedzielę 30 lipca doszło do ataku hakerskiego, którego ofiarą padła telewizja HBO. Grupa hakerów wykradła szereg informacji na temat kilku seriali - z "Grą o tron" włącznie. Zarząd okradzionej stacji wydał już oświadczenie, w którym potwierdza doniesienia.

- HBO doświadczyło właśnie incydentu cybernetycznego, w wyniku którego doszło do naruszenia prawnie strzeżonych informacji. Niezwłocznie rozpoczęliśmy dochodzenie i rozpoczęliśmy współpracę z organami ścigania i zewnętrznymi firmami, zajmującymi się bezpieczeństwem w sieci. Ochrona danych to najwyższy priorytet HBO i bardzo poważnie traktujemy naszą odpowiedzialność za ochronę danych, które przechowujemy - głosi oświadczenie.

Jak informuje Entertainment Weekly, w posiadaniu hakerów są niepublikowane jeszcze odcinki różnych produkcji: "Gry o tron", "Gracze" i "Pokój 404". Najwięcej sensacji wzbudził wyciek kultowej sagi, jednak - jak do tej pory - skradzione odcinki nie zostały jeszcze nigdzie opublikowane.

Przedstawiciele  HBO zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by poufne dane nie dostały się do sieci.

RadioZET.pl/EW/SA