Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Harry Potter w Google Earth: udaj się w podróż śladami bohatera

30.06.2017 11:47

Jubileusz 20-lecia debiutu pierwszej powieści o Harrym Potterze był świętowany w całej sieci. Na Facebooku można było czarować, za to Google zabiera internautów w podróż śladami głównego bohatera. Jak zobaczyć miejsca odwiedzone przez młodego czarodzieja?

Harry Potter fot. screen

Jesteś fanem Harry'ego Pottera i zawsze marzyłeś o "wycieczce" do Hogwartu? Cóż, nadal nie jest to osiągalne, ale Google Street View pracuje nad tym, by wielbicielom czarodzieja udało się (przynajmniej częściowo) zwiedzić miejsca uwiecznione w książkach J. K. Rowling i ich ekranizacjach.

W związku z 20-leciem debiutu pierwszej książki o Potterze Google postanowiło umożliwić internautom fascynującą podróż szlakiem miejsc, które znamy z powieści, adaptacji filmowych i nie tylko. Zainteresowani mogą zobaczyć m.in. Alnwick Castle, Millennium Bridge w Londynie, The Elephant House, Palace Theatre, czy The British Library.

2

Każda z lokalizacji, do których można się udać dzięki Google Street View, została w kilku zdaniach opisana, a do opisów dołączone zostały także kadry z filmów - tak by od razu przypomnieć sobie, jak dane miejsce uwieczniono w filmie.

Co zrobić, żeby zwiedzić miejsca znane z filmów o Harrym Potterze? Wystarczy kliknąć w link, który zabierze was w podróż Hogwart Expressem.

RadioZET.pl/SA

Oceń