Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ile widzisz trójkątów? Hit sieci dla błyskotliwych umysłów

28.06.2017 12:03

W internecie pełno jest przeróżnych łamigłówek i zagadek. Czasem trzeba znaleźć jakiś jeden wyróżniający się element albo dostrzec bałwana w otoczeniu pand. W tej zagadce chodzi o policzenie wszystkich trójkątów. Uda Wam się je odnaleźć?

Ile trójkątów widzisz? fot. screen

Choć nie jest to bardzo świeża łamigłówka, bo w sieci krąży już od kilku miesięcy, to jednak znów "wypłynęła" i przyciąga zainteresowanie. Zadanie polega po prostu na tym, by na poniższym obrazku odnaleźć wszystkie trójkąty. Wymaga to sporej koncentracji, a podobno - jak informował People’s Daily China, który pierwszy raz opublikował tę łamigłówkę - każdy, kto ma iloraz inteligencji powyżej 120, jest w stanie znaleźć 18 trójkątów. Do tej informacji podchodzić należy raczej z dystansem. Oczywiście trójkątów na obrazku i tak jest sporo więcej. Uda Wam się znaleźć wszystkie?

1

A teraz czas na rozwiązanie. Na powyższym rysunku odnaleźć można... 24 trójkąty. Nie wszystkim to zadanie się udało, choć prawdopodobnie nie ma to związku z inteligencją, tylko spostrzegawczością.

Znaleźliście każdy z nich? Oto rozwiązanie przedstawione na rysunku.

2

Ile trójkątów znaleźliście?

RadioZET.pl/SA

Oceń