Zamknij

Ile widzisz trójkątów? Hit sieci dla błyskotliwych umysłów

Redakcja
28.06.2017 12:03
Ile trójkątów widzisz?
fot. screen

W internecie pełno jest przeróżnych łamigłówek i zagadek. Czasem trzeba znaleźć jakiś jeden wyróżniający się element albo dostrzec bałwana w otoczeniu pand. W tej zagadce chodzi o policzenie wszystkich trójkątów. Uda Wam się je odnaleźć?

Choć nie jest to bardzo świeża łamigłówka, bo w sieci krąży już od kilku miesięcy, to jednak znów "wypłynęła" i przyciąga zainteresowanie. Zadanie polega po prostu na tym, by na poniższym obrazku odnaleźć wszystkie trójkąty. Wymaga to sporej koncentracji, a podobno - jak informował People’s Daily China, który pierwszy raz opublikował tę łamigłówkę - każdy, kto ma iloraz inteligencji powyżej 120, jest w stanie znaleźć 18 trójkątów. Do tej informacji podchodzić należy raczej z dystansem. Oczywiście trójkątów na obrazku i tak jest sporo więcej. Uda Wam się znaleźć wszystkie?

1

A teraz czas na rozwiązanie. Na powyższym rysunku odnaleźć można... 24 trójkąty. Nie wszystkim to zadanie się udało, choć prawdopodobnie nie ma to związku z inteligencją, tylko spostrzegawczością.

Znaleźliście każdy z nich? Oto rozwiązanie przedstawione na rysunku.

2

Ile trójkątów znaleźliście?

RadioZET.pl/SA